Хитрино направи равенство с Кубрат

За първенство на Североизточната трета лига – ХХIII кръг Хитрино и Кубрат 2016 завършиха наравно 1:1. Головете паднаха през първото полувреме и бяха вкарани от Младен Младенов за Хитрино и Гюрсес Александров за Кубрат 2016.

През втората част домакините диктуваха играта, но прибързаните действия на нападателите му този път изиграха лоша шега. Христо Александров на два пъти се озова очи в очи с вратаря на гостите Павлин Пеев, но не успя да го преодолее. Пропуски от рамките на наказателното поле направиха още Ивелин Василев, Расим Нурханов, Максим Недев и Йордан Йорданов. В края гостите с бързи и ненадейни контраатаки едвам не вкараха и победното попадение.
На два пъти гредите помогнаха на двамата вратари. В последните минути при една от бързите контраатаки на гостите вратаря на Хитрино - Харун Якубов се самоконтузи много лошо и беше изнесен с носилка от футболния терен. Наложи се да бъде откаран бързо в спешното отделение на МБАЛ – Шумен. В даденото от съдията 5-минутно продължение гостите от ъглов удар удариха гредата и можеха да се приберат с пълен актив от точки.

Съдийството на Димитър Гебешев от Силистра беше много коментирано от близо 150 зрители на мача. В края на първата част треньора на Хитрино Николай Кръстев бурно изрази негодуванието си от ръководството на рефера, а публиката изпрати с доста дълго освиркване по пътя им до съблекалните.