Българските боксьори спечелиха 22 медала от Мемориал “Емил Жечев”

Общо 22 медала, 7 от които златни, спечелиха българските боксьори от третия международен турнир за юноши и младежи Мемориал “Емил Жечев“. Момчетата на старши треньорите Борислав Георгиев и Александър Александров взеха още 7 сребърни и 8 бронзови отличия. По общия брой на спечелените медали нашите са победители в класирането по нации от общо 15 страни, стигнали до тях.
В днешните финали при юношите нашите спечелиха 5 титли и още 4-има останаха със сребърни медали във всички 13 категории.

Коста Симеонов спечели изцяло българския финал в кат. до 60 кг., като надигра с 5:0 съдийски гласа Бисер Атанасов. Шампиони в своите категории станаха още Радослав Росенов (46 кг), Ясен Радев (50), Емирдган Мехмед (63), Николай Зафиров (70). Със сребърни медали освен Атанасов се окичиха Даниел Стефанов (48), Николай Атанасов (54) и Йоан Асенов (66). С бронзови отличия от вчера са Уилям Чолов (66), Мирослав Иванов (63), Красимир Джуров (46 кг), Димитър Димитров (75) и Велислав Патов (80).

При младежите шампиони в своите категории станаха Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов. В категория до 56 кг Чиновлиев победи с 4:1 гласа мароканеца Аббас, а при 64-килограмовите Атанасов надигра с 3:2 американеца Ота Джонс III. Сребърни медалисти от турнира са Ергюнал Сабри (49), Венсан Киркоров (60) и Даниел Любенов (81).  С бронзови медали се окичиха Рами Киван (75), Иван Стаменов (81) и Божидар Божков (91). За най-добър боксьор на турнира при юношите бе определен шампионът при 75-килограмовите Николай Зафиров, а №1 при младежите е американецът Ейса Стивънс, златен медилист в кат. до 52 кг.

Снимка: bgboxing.org