Лудогорец пак е футболният крал на България след феноменална битка с ЦСКА-София! (видео+галерия)

След много емоции, куп обрати и невероятна драма Лудогорец надигра с 3:2 ЦСКА-София в дербито на 28-ия кръг в Първа лига и дръпна с шест точки на червените в битката за титлата. Гостите повеждаха на два пъти чрез Кирил Десподов и Рубен Пинто, но с попадения на Якуб Шверчок (2) и Клаудиу Кешерю разградчани стигнаха до заслужени три точки.

За победата на орлите спомогнаха и глупаво изкараните два жълти картона на Жеферсон в 56-ата минута, когато резултатът бе 1:1. До този момент и късметът бе на страната на червените, тъй като Лудогорец на два пъти бе нацелил гредите след удари на Мисиджан и Кешерю.

Лудогорец - ЦСКА - София@@@

Иначе в стартовия състав на домакините не започна контузеният Вандерсон, който бе извън групата. Наставникът на червените Стамен Белчев нямаше проблеми с контузени и наказани футболисти, като сред титулярите се завърна Фернадо Каранга, който изтърпя санкция в предишния двубой срещу Ботев (Пловдив).

Срещата започна равностойно, а първата опасна ситуация бе пред вратата на гостите. Тя дойде в 11-ата минута, когато Мисиджан пое топката отдясно, преодоля Чорбаджийски и след страхотен фалцов шут с десния крак нацели левия страничен стълб. Червените отговориха с шут на Рубен Пинто от двайсетина метра, но в аут.

В 30-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Сисиньо изведе Мисиджан зад гърба на Манолев, холандецът пусна топката покрай излезлия Черниаускас, но тя се отклони в крака на Чорбаджийски и излезе в корнер.

Пет минути по-късно Лудогорец изпусна нова отлична възможност. Натанаел центрира остро по земя, но Кешерю не успя да засече топката във вратата на метър пред голлинията. В тази ситуация румънецът можеше да вкара с десния крак, но предпочете да реализира атрактивно с пета с левия крак и пропиля от така наречените 100-процентови положения.

Така се стигна до 45-ата минута, в която Лукоки извърши фаул срещу Тиаго пред наказателното поле на разградчани. Зад топката застана Кирил Десподов, който след неспасяем шут откри резултата - 1:0 за ЦСКА-София.

На почивката наставникът на домакините Димитър Димитров извърши една смяна - на мястото на Джоди Лукоки се появи Якуб Шверчок. Имнно полякът изравни шест минути след появяването си в игра. Сисиньо изведе отлично Кешерю по дясното крило, румънецът центрира великолепно към Шверчок, който технично с левия крак не остави шанс на Черниаускас - 1:1.

Лудогорец бе близо до пълен обрат в 55-ата минута, когато Кешерю изпълни великолепен фаул, но топката нацели дясната греда. За нарушението срещу Сисиньо пък Жеферсон получи жълт картон. Само минута по-късно Жеферсон направи голяма глупост, след като бутна при спряна игра Дяков и логично напусна терена с втори жълт картон.

В 61-ата минута гостите като по чудо не останаха с двама човека по-малко, след като Каранга извърши груб фаул срещу Натанал, но реферът Станислав Тодоров спести жълт картон на бразилеца, защото той вече имаше такъв малко по-рано. Наставникът на гостите Стамен Белчев усети, че голмайсторът на червените се размина с изгонване и го замени с Жеан Бланко.

Въпреки че бяха в числено намален състав, в следващите минути червените изобщо не отстъпиха инициативата. Дори напротив - в 71-ата минута ЦСКА-София стигна до втори гол. Джеси проби по дясното крило и намери Рубен Пинто, който с премерен шут от 6-7 метра не остави шанс на Ренан - 1:2 за гостите.

Последва стъписване в редиците на Лудогорец, но след влизането на Кампаняро за сметка на Дяков домакините успяха да натиснат сериозно своя опонент. Именно аржентинецът бе близо до попадение в 80-ата минута, но параболичният му шут от границата на наказателното поле бе избит по брилянтен начин от Черниаускас.

Нищо не бе в състояние да спаси ЦСКА-София в 85-ата минута, когато Натанаел центрира към Марселиньо, халфът свали за Кешерю и румънецът вкара за 2:2.

Голът даде криле на орлите и в 88-ата минута те стигнаха до пълен обрат. Един от най-добрите на терена - Върджил Мисиджан, проби отляво и центрира към Шверчок, който изпревари Георгиев и с глава вкара второто си попадение в мача за крайното 3:2, превръщайки се в герой за своя отбор.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 3:2

0:1 Кирил Десподов 45
1:1 Якуб Шверчок 51
1:2 Рубен Пинто 71
2:2 Клаудиу Кешерю 85
3:2 Якуб Шверчок 88

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 6. Натанаел, 32. Пластун, 30. Моци, 18. Дяков, 12. Анисе, 84. Марселиньо, 92. Лукоки, 93. Мисиджан, 28. Кешерю

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Пинто, 9. Каранга, 11. Манолев, 15. Малинов, 17. Енрике, 19. Десподов, 20. Тиаго