Победната серия на Терзийска продължава

Джулия Терзийска се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 7 Терзийска се справи с индийката Зийл Десаи с 0:6, 6:1, 6:3 за 79 минути.

Мачът започна лошо за 22-годишната софиянка, но след тежката загуба на първия сет тя взе 10 от следващите 12 гейма по пътя си към обрата. Така Терзийска записа 13-та поредна победа в състезанията на ITF, след като през миналия месец спечели две поредни титли от други турнири от същия ранг в Шарм Ел Шейх.

С успеха тя си осигури 4 точки за световната ранглиста и 367 долара. По-късно днес българката ще играе и на полуфиналите на двойки. Поставените под номер 2 Терзийска и Ирина Шиманович (Беларус) излизат срещу Десаи и Ана Клазен (Германия).