Скандален Левски отново на колене пред Ботев (Пд)

Отборът на Ботев (Пловдив) с 10 човека подчини скандален Левски в среща от втория кръг на шампионския плейоф в Първа лига пред пълните трибуни на "Коматево". Герой за "канарчетата" за пореден път през този сезон беше резервата Стивън Петков, който наказа родния си клуб с гол в 79-ата минута. Попадението е негово девето в шампионата, като всичките са отбелязани, след като е влизал от пейката. Успехът е изключително сладък за "жълто-черните", които играха 50 минути с човек по-малко. Причината за това бе, че Димитър Пиргов беше изгонен с директен червен картон в 41-ата минута.

Домакините удариха и две греди през първата част чрез Жоао Пауло (7) и Неделев (45), докато Габриел Обертан (28) също нацели гредата преди почивката, а Сержиу Буш пропусна да вкара на празна врата в 75-ата минута.

Ботев Пд - Левски@@@Поражението е трето поред за Левски, който още днес може да излети от тройката, като влиза в най-лошата възможна ситуация преди полуфиналите за Купата на България срещу ЦСКА-София. Бултрасите пък отново празнуват след успех над най-големия си дразнител, след като и през есента нанесоха първата загуба на Делио Роси в България. Интересното е, че тогава друг юноша на столичани Лъчезар Балтанов донесе победата на домакините, а днешната може да се окаже фатална за италианския специалист.
Левски остана с 50 точки, докато Ботев има вече 45 точки, като "сините" изостават на рекордите 16 точки от второто място, а освен това имат и мач повече.

Ботев Пд - Левски@@@Двамата треньори бяха направили по четири промени в тимовете си, след като пловдивчани загубиха в миналия кръг с 1:4 от ЦСКА-София на "Българска армия", а Левски допусна домакинско поражение с 1:2 от Берое, което доведе до напрежение на “Герена”.
Ботев Пд - Левски@@@Николай Киров бе извадил от състава Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов и Густаво Алфонсо, като от първата минута излязоха Даниел Кайзер, Димитър Пиргов, Лазар Марин и Дуде Ндонгала.

Интересното е, че полският вратар бе титуляр за първи път в първенството от август месец 2017 година, когато игра при равенството 1:1 с Етър, а също така прави дебют на "Коматево".

Ботев Пд - Левски@@@Делио Роси пък пусна Иван Горанов, Васил Панайотов, Габриел Обертан и Антонио Вутов, които играха вместо Афонсо Фигейредо, Кали Тиам, Станислав Костов и Сержиу Буш. Интересното е, че това бе първи мач за Панайотов през тази пролет като титуляр. Обертан се завърна след травма, а Вутов след наказание от три мача. Така "сините" бяха с изцяло нова атака от мача със "заралии", но въпреки това резултат нямаше.

През редовния сезон "канарчетата" и "сините" си размениха по една победа. Първият двубой на "Коматево" домакините спечелиха с 2:1 след обрат, а през тази пролет Левски спечели с 1:0 на "Георги Аспарухов" с автогол на Димов.
Ботев Пд - Левски@@@
Още в третата минута вратарят Кайзер сбърка, но след това поправи грешката си, като изби в корнер.
В 7-ата минута Жоао Пауло със страхотен диагонален удар нацели лявата греда на Божидар Митрев. В 15-ата минута Серкан Юсеин влезе много грубо в краката на Васил Панайотов, като заслужаваше червен картон, но реферът Петър Костадинов му даде жълт картон.

Ботев Пд - Левски@@@Ндонгала беше изведен от Неделев в 22-ата в минута, но крилото стреля покрай гредата на Митрев.
В 28-ата минута Обертан нацели горната греда на Ботев, след като засече центриране на Цветкович.
Паулиньо в 32-ата минута стреля, но Кайзер спаси.

Ботев Пд - Левски@@@Бившият играч на Левски Димитър Пиргов беше изгонен с директен червен картон в 40-ата минута. Бранителят тръгна да финтира Обертан, който му отне топката и тръгна сам срещу вратаря, след което играчът с №3 го фаулира. Съдията, който по-рано му спести жълт картон, му показа картон с червен цвят.

Буквално в последните секунди на първата част Тодор Неделев също разтресе гредата на Митрев. Националът стреля прострелно от малък ъгъл, като топката се отби в дясната греда на "сините".

На почивката Пламен Димов влезе на мястото на Ндонгола, като "жълто-черните" започнаха да играят 4-4-1.
Агитката на домакините запали множество димки, а първият опасен удар беше за Обертан в 49-ата минута, който излезе в аут. В 52-ата минута Гомес пробва рефлекса на Кайзер, който първо изби, но след това хвана топката.

Ботев Пд - Левски@@@При следващата атака изстрел на Вутов също излезе в аут. Бризола влезе на мястото на Диого, а Станислав Иванов смени Прохазка. Вутов пропусна отблизо, а след това Панайотов центрира опасно, но без резултат.

Ботев Пд - Левски@@@Играещият отново много бавно и без никаква идея тим на Левски рискуваше да получи гол в 67-ата минута. Жоао Пауло се пребори с Ейолфсон, след което преодоля двама бранители и стреля силно, но Митрев изби в корнер. Сержиу Буш замени Вутов.

Ботев Пд - Левски@@@Нов удар на бразилеца в 72-ата минута беше избит от Митрев със сетни усилия в корнер. Румънският нападател Буш пропиля най-чистото положение в 75-ата минута, когато прати топката в аут от два метра на празна врата. Той получи подаване от Паулиньо, но направи невероятен пропуск.

Ботев Пд - Левски@@@Четири минути по-късно Левски се матира сам. "Сините" първо сбъркаха при изграждането на една атака, след което подцениха ситуацията при тъч, Неделев беше оставен сам и центрира, а двама от най-опитните при "сините" - Яблонски и Митрев, не се разбраха. От това се възползва Петков, който с глава от няколко метра нокаутира столичани.
Ботев Пд - Левски@@@Той беше оставен от бранителя на "сините", а вратарят на 26-кратните шампиони на България остана под рамката вратата, което се оказа решаващо. Петков изравни Неделев, като двамата имат по девет гола, но играчът с №20 се разписва на всеки 58 минути на терена в Първа лига. Това го прави абсолютен лидер в шампионата по този показател.

Ботев Пд - Левски@@@Попадението шокира играчите на Левски, които се опитаха да стигнат до гол, но тимът демонстрира, че е доста импотентен в атака под ръководството на Роси и напълно заслужено стана за смях.

Веднага след срещата играчите на гостите поискаха извинение пред сектора за гости, като дадоха фланелките си на привържениците.

Левски остана само с две победи от 12 мача срещу тимовете от първата шестица, като загубите вече са шест. Ботев Пд - Левски@@@Именно поради това шефовете на тима трябва да си дадат сметка, че клубът е под угрозата да запише катастрофална година, въпреки докараните 21 футболисти през този сезон.

Ботев Пд - Левски@@@В лагера на Ботев пък този успех вдигна ентусиазма до небето, като вече всички обичащи "жълто-черните" мечтаят за нов финал за Купата, а в сряда Славия гостува в "Коматево" в първия полуфинал от турнира.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Петков (79)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Диого Компос, Дуде Ндонгала, Жоао Паоло

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Паулиньо, Антонио Вутов, Габриел Обертан

СЪДИЯ: Петър Костадинов