Везенков със солидно представяне при успех на Барса в Евролигата

Българският национал Александър Везенков игра за Барселона при победата над гостуващия руски Химки с 86:82 (54:45) в среща от последния 30-и кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Везенков записа 13:58 минути игрово време от резервната скамейка, в които се отличи с 2 точки, 6 борби и 1 открадната топка.

Силен мач за домакините направи Хуан Карлос Наваро със 17 точки, а Тома Юртел добави 14. За гостите 21 точки вкара Антъни Гил, а Алексей Швед завърши с 15 точки и 8 асистенции. Барселона записа едва 11-ата си победа в кампанията и заема 12-ото място.

Химки, който взе 16 успеха, е осми и на четвъртфиналите ще играе срещу победителя в редовния сезон ЦСКА Москва. Отборът от руската столица завърши кампанията с успех с 91:82 (37:44) над гостуващия Цървена звезда. Домакините направиха силно второ полувреме, в което наваксаха пасив от 37:47, за да запишат 24-ата си победа през сезона.

Руснаците успяха да стигнат до обрат още през третата четвърт, а в началото на последната част стартираха със серия от 9:2, след която поведоха с 73:65 и до края нямаха проблеми. Виталий Фридзон се отличи с 20 точки за успеха, а за сърбите с 14 точки най-резултатен беше Огниен Добрич. Звезда е на 13-о място с 11 победи и 19 загуби.