Касаткина се класира 1/4-финалите в Чарлстън

Защитаващата титлата си Даря Касаткина (Русия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на зелен клей в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 800 хиляди долара. Поставената под номер 3 Касаткина се нуждаеше от малко повече от час, за да сломи съпротивата на румънката Ирина-Камелия Бегу с 6:2, 6:1.
Следващата съперничка на 20-годишната рускиня ще бъде петата в схемата Юлия Гьоргес (Германия), която елиминира шампионката от Индиън Уелс Наоми Осака (Япония) със 7:6(4), 6:3.

Поставената под номер 1 Каролин Гарсия допусна обрат и загуби от сънародничката си Ализе Корне в изцяло френски сблъсък от втория кръг със 7:5, 1:6, 4:6. Гарсия започна силно и спечели първите четири гейма в мача, но постепенно Корне намери играта си и започна да доминира. Така тя взе убедително втория сет, а в третия реализира ключов пробив в петия гейм, след което удържа преднината си.

Корне ще играе на четвъртфиналите срещу холандката Кики Бертенс, която се справи с квалификантката Фани Щолар (Унгария) с 6:2, 6:4. Чехкинята Кристина Плишкова продължи добрата си серия в турнира след 6:3, 1:6, 6:2 над рускинята Елена Веснина. Плишкова, която спечели 88 процента от точките на първи сервис в мача срещу Веснина, очаква номер 8 Анастасия Севастова от Латвия, която победи австралийката Ашли Барти с 6:3, 6:4.

В последния четвъртфинал ще се срещнат две представителки на домакините Медисън Кийс и Бернарда Пера, които победиха италиански противнички във втория кръг. Номер 7 Кийс надделя над Камила Джорджи с 6:4, 6:3, а Пера спечели срещу участващата с "уайлд кард" ветеранка Сара Ерани с 6:3, 2:6, 6:4.