Близнаците Седин със силен мач в последното си домакинство в НХЛ

Даниел Седин вкара при числен превес в 2:33 минута на продължението, а неговият брат Хенрик записа асистенция при гола в последния им домакински мач за Ванкувър преди близнаците да прекратят кариерата си в НХЛ след 17 сезона в канадския клуб.

Ванкувър спечели с 4:3, като двамата бяха в основата на едно от попаденията в редовното време, като Даниел отново вкара след пас на Хенрик.

Ню Джърси победи Торонто с 2:1 и си осигури място в плейофите за първи път след пет години.

Павел Зача и Майлс Ууд се разписаса след асистенции на Патрик Маруун за успеха, а Кийт Къркланд отрази 31 шайби.

Джаред МакКан вкара 5:37 минути преди края и донесе победата на Флорида над гостуващия Бостън с 3:2 в мач номер 1000 на вратаря на домакините Роберто Луонго. 39-годишният Луонго спаси 26 удара и стана третият страж в историята с четирицифрен брой мачове след легендите Мартен Бродюр и Патрик Роа.

С успеха Флорида запази шансове да се класира в плейофите, от които щеше да бъде елиминиран при поражение.

Шампионът Питсбърг спечели с 5:4 срещу домакина Кълъмбъс с решаващо попадение на Фил Кесъл в 66-ата секунда на продължението.

Ярослав Халак отрази 34 шайби, а Айлъйндърс спечели дербито на Ню Йорк срещу Рейнджърс с 2:1, записвайки 11-а победа в последните 12 мача срещу съперника. Томас Хики и Антони Бовийе вкараха за успеха. Кевин Хейс се разписа за Рейнджърс, а Ондржей Павелец завърши с 20 спасявания.

Конър МакДейвид записа 3 асистенции и увеличи аванса си на върха в листата на реализаторите със 106 точки, с което помогна на Едмънтън да спечели с 4:3 срещу лидера в Тихоокеанската дивизия Лас Вегас.