Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

РБ Лайпциг взе крехък аванс срещу Олимпик Марсилия

Германският РБ Лайпциг взе крехък аванс от 1:0 срещу френския Олимпик Марсилия в първия 1/4-финал от Лига Европа у дома.

Двубоят беше равностоен, а домакините стигнаха до победата с попадение на Тимо Вернер в края на първото полувреме, който се възползва от асистенция на Емил Форсберг, който се пребори за топката в средата на терена и организира бърза контраатака.

Преди това гостите също създадоха много положения, а удар на Сар срещна гредата в 42-ата минута. След почивката и Лукас Окампос пропусна за тима от Марсилия и така резултатът се запази. Реваншът е на 12 април на "Стад Велодром".