Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Левски Лукойл се разправи с Ямбол

Отборът на Левски Лукойл постигна категоричен успех в поредния кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 100:70 (31:22; 22:23; 24:13; 23:12).

Павлин Иванов беше най-резултатен за столичани – 18 точки, Божидар Аврамов добави 15 точки, а Неманя Милошевич завърши с 11 точки.

Алан Арнет беше най-резултатен за селекцията на Иван Чолаков – 24 точки, а Стоян Петков приключи с 18 точки.

Баскетболистите на Левски стартираха добре двубоя и поведоха с 31:22 след първите десет минути, като през втория период момчетата на Константин Папазов намалиха оборотите, но въпреки това не позволиха изненада и на почивката домакините имаха аванс от осем точки – 53:45.

През третия период „сините“ отново поеха инициативата и стигнаха до комфортна двуцифрена преднина – 77:58 след 30 минути игра, а в заключителната четвърт столичани затвърдиха превъзходството си и се поздравиха с категоричен краех успех – 100:70.