Галин Иванов запази преднината на Славия пред "моряците"

Благодарение на гол на своята звезда Галин Иванов Славия запази преднината си от три точки пред Черно море в плейофната група "А" на Първа лига. "Белите" и "моряците" завършиха 1:1 на стадион "Васил Левски". Бившият голмайстор на столичани Радослав Василев даде аванс на варненци в 21-ата минута, а Иванов възстанови равенството в 61-ата минута.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, след което заслужено двата отбора взеха по една точка.
Това е второ поредно равенство за отбора на Златомир Загорчич, който остана лидер в групата с 34 точки, докато момчетата на Илиан Илиев останаха с 31 точки. Пирин (Благоевград) пък е трети с 29 точки.

Варненци пристигнаха в София с амбиция да спечелят първи успех в София от три години. За последно те победиха именно “белите” с 1:0 през 2015 годинна.

Славия - Черно море@@@В редовния сезон тези съперници вече бяха играли два пъти. Във Варна мачът завърши без победител 1:1, докато в София домакините спечелиха с 2:0.

Домакините не можеха да разчитат в днешния двубой на цели трима важни играчи. Това бяха контузените Георги Петков, Момчил Цветанов и Сашо Александров. В тяхно отсъствие треньорът Златомир Загорчич пусна Стерякис на вратата и пред него Мартинов, Стефан Велков, Костадин Велков и Буров в защита. Узунов и Карабельов бяха в ролята на опорни халфове, а пред тях плеймейкър бе Иван Минчев. Димитров и Иванов оперираха по крилата, а на върха на атаката действаше Ангелов.

Славия - Черно море@@@В същото време гостите пристигнаха в столицата без контузените Витиня, Огнянов и Ндонгала, както и без наказания Янчев. Илиан Илиев заложи на Макенджиев на вратата и Станчев, Димов, Хасани и Кононго в защита. Витанов, Георги Илиев, Минчев, Кики и Фенуш действаха зад Василев.

Славия - Черно море@@@Още в 4-ата минута Дани Кики имаше възможност за гол, но стреля в ръцете на Антонис Стергиакис.

В 21-ата минута Радослав Василев наказа бившия си тим и даде аванс на гостите. Нападателят се разписа с хубав плонж, засичайки центриране Кононго. Това бе четвърти гол за него с екипа на "моряците" тази пролет.
Славия - Черно море@@@
В 41-ата минута Макенджиев изби удар на Милчо Ангелов от границата на наказателното поле. Така на почивката гостите се прибраха в съблекалнята със заслужена преднина.

Славия - Черно море@@@След почивката играчите на домакините станаха по-активни, въпреки че чисти положения липсваха. Все пак Галин Иванов изравни от фаул в 61-ата минута.
Славия - Черно море@@@Най-добрият футболист на "белите" стреля много силно от 19 метра, като топката мина през стената и впоследствие през ръцете на Благой Макенджиев. Попадението е седмо за бившия национал на България през тази кампания.

Славия - Черно море@@@В последните минути Черно море можеше да стигне до пълен успех. Първо Мартин Минчев стреля на сантиметри от гредата на столичани в 84-ата минута, а три минути по-късно изстрел на Василев беше блокиран от защитата пред Стергиакис.

Славия - Черно море@@@Така Черно море остана без победа далеч от Варна от 19 ноември. Следващата седмица момчетата на Илиан Илиев приемат Витоша (Бистрица), докато "белите" гостуват на Пирин.