Ливърпул показа европейската си магия и помете Ман Сити за едно полувреме (видео + галерия)

Отборът на Ливърпул показа, че се завръща към най-добрите си години в Европа и записа впечатляваща победа с 3:0 в първия мач с Манчестър Сити от 1/4-финала в Шампионската лига. Мърсисайдци изиграха фантастично първо полувреме, в което нанизаха и трите попадения. Мохамед Салах откри резултата в 12-ата, Алекс Окслейд-Чембърлейн удвои в 21-ата, а Садио Мане бе автор на третия гол в 31-ата минута. Така домакините на “Анфийлд” взеха отлична преднина преди реванша, но пък загубиха звездата си Мохамед Салах, който напусна двубоя контузен, като не е ясно колко сериозна е травмата му.

Домакините заложиха на триото Роберто Фирмино, Мохамед Салах и Садио Мане в атака. В средата на терена пък оперираха Джордан Хендерсън, Джеймс Милнър и Алекс Окслейд-Чембърлейн.

За гостите в атака стартира Габриел Жезус, а той имаше подкрепа по крилата от Льорой Сане и Кевин де Бройне. В средата пък ще действаха Давид Силва, Фернандиньо и Илкай Гюндоган.

Страстите се нажежиха още преди началото на двубоя. Феновете на Ливърпул посрещнаха "на нож" автобуса, с който пристигнаха гостите. Той бе замерян с димки и бирени кенчета, а едно от страничните стъкла бе счупено.

Първата по-интересна ситуация бе в 5-ата минута, когато Льорой Сане нахлу в наказателното поле и стреля почти от нулев ъгъл, като топката ба избита в корнер.

Ливърпул обаче откри резултата в 12-ата минута. Тогава Роберто Фирмино бе изведен на скорост, неговият удар бе спасен от вратаря, но бразилецът веднага реагира и отново стигна до топката, за да я продължи към Мохамед Салах, който отблизо нямаше как да сгреши за 1:0.

Манчестър Сити можеше веднага да отговори. В 13-ата минута Сане се възползва от грешка при изнасянето на топката, напредна и шутира, но покрай вратата.

В 21-ата минута резултатът бе удвоен. Алекс Окслейд-Чембърлейн получи на около 25 метра от вратата и изстреля истински снаряд, с който не остави шансове за реакция на Едерсон.

В 31-ата минута Ливърпул стигна и до трети гол. Мохамед Салах центрира елегантно в наказателното поле, където Садио Мане се извиси и с глава прострела вратата на съперника.

В 40-ата минута Роберто Фирмино опита далечен удар, който не се получи особено добре и мина високо над вратата.

В 45-ата минута домакините бяха близо и до четвърти гол. Вирджил ван Дайк стреля с глава и топката профуча опасно близо до гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Манчестър Сити. В 50-ата минута Николас Отаменди отправи изстрел с глава след корнер, но над вратата.

В 52-ата минута и Льорой Сане отправи хубав удар от воле, но не намери очертанията на вратата.

Ливърпул - Манчестър Сити@@@

Минута по-късно Ливърпул остана без звездата си Мохамед Салах, който напусна терена контузен, а мястото му зае Жоржиньо Вайналдум.

Първата по-интересна ситуация за Ливърпул през втората част дойде едва в 72-ата минута. Доминик Соланке напредна на скорост и центрира в наказателното поле, където Мане бе на добра позиция да отбележи четвърти гол, но в последния момент защитник се хвърли самоотвержено и попречи на нападателя да се разпише.

В 84-ата минута Манчестър Сити успя да отбележи гол във вратата на Лорис Кариус, но той не бе зачетен заради доста тънка засада на Сане.

В заключителните минути Ливърпул видимо се прибра да брани резултата и защитата на червените удържа натиска на съперника. Така мърсисайдци взеха отличен турнирен резултат и могат да гледат с оптимизъм към реванша другата седмица. Манчестър Сити пък ще трябва да сътвори малко чудо на "Етихад", ако иска да продължи участието си в турнира.