Обрат и два червени картона в Монтана

Отборът на Монтана постигна много трудна победа с 2:1 срещу Поморие в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Домакините взеха трите точки след обрат, а гостите завършиха мача с 9 човека. Сергей Георгиев (54) и Иван Коконов (68) бяха точни за победителите след почивката, докато Ахмедов (28) беше точен през първата част. Борис Тютюков (53) и Александър Георгиев (87) пък бяха изгонени.

Наставникът Ферарио Спасов бе направил само една промяна от равенството 1:1 с Несебър. Грешникът Тодор Колев, който направи дузпата в 92-ата минута, лишила монтанци от победата, бе заменен от  Стефан Цонков. Веселин Бранимиров също бе направил една промяна от победата с 1:0 на Оборище (Панагюрище). Михаил Орачев игра вместо Бекир Ресим.

Монтана - Поморие@@@
Тимът на Спасов губеше 0:1 на почивката, въпреки създадените много положения пред вратата на гостите, където Димитър Тодоров се представяше отлично. Нападателят Ахмед Ахмедов даде аванс на тима от морето в 28-ата минута, когато засече центриране от корнер. Попадението беше негово четвърто през тази кампания.

През втората част футболистите на домакините стигнаха до пълен обрат, след като играч на Поморие беше пратен под душовете с червен картон. Борис Тютюков получи втори жълт картон в 52-ата минута, а изгонването му се оказа решаващо.

Само 60 секунди по-късно Сергей Георгиев изравни с третото си попадение от 17 мача. Той засече центриране отляво.

Монтана - Поморие@@@Малко след това Иван Коконов, който пропусна преди това две положения, донесе победата на Монтана. Бившият играч на Черно море получи топката отдясно, завъртя се в наказателното поле и с хубав удар вкара за 2:1. Голът е негов осми през този сезон.

Няколко минути преди края резервата Александър Георгиев получи директен червен картон. Футболистът удари Борислав Балджийски в главата при опита си да отнеме топката, а реферът Димитър Буров го прати в съблекалнята.

Така Монтана постигна заслужен успех, въпреки че дойде много трудно. Спасов може да е доволен от трите точки, но трябва да работи върху пропуските в атака.

Монтана се доближи на точка до третия Локомотив (София), след като вече има 40 точки. Поморие пък остана с 29 точки на осмо място.

МОНТАНА - ПОМОРИЕ 2:1
0:1 Ахмедов (28)
1:1 Герогиев (53)
2:1 Коконов (68)