Мидтиланд продължава гонитбата с Брьондби, Краев влезе в края (видео)

Битката за титлата в Дания продължава с пълна сила. След като Брьондби спечели мача си от 27-ия кръг на Суперлигата (3:0 срещу Олборг), същото направи и Мидтиланд. Отборът на Божидар Краев се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Хорсенс и настигна Брьондби. Двата тима имат по 63 точки.

Краев беше резерва, но влезе в 84-ата минута на мястото на Густав Викхайм. Малко преди това пък Мартин Дал Хенде донесе скъпоценната победа след заучено положение. Футболистите на Мидтиланд изпълниха триково корнер и топката беше центрирана към непокрития Дал Хенде, който отблизо опъна мрежата.
Преди почивката Хорсенс имаше по-добрите положения, но не успя да се възползва от тях.

В следващия кръг Мидтиланд приема ФК Копенхаген, който е на 4-о място, но на цели 16 точки след лидерите.