Левски Лукойл разби Тирана и е на Файнъл 4 (галерия)

Левски Лукойл записа категоричен успех срещу албанския СК Тирана и се класира за Файнъл 4 на Балканската лига. Българският тим спечели първата среща с 6 точки разлика, а днес отново се справи със съперника и го надигра с цели 23 - 98:75, за да се превърне във втория роден тим, който ще играе в полуфиналите на турнира след Рилски спортист.

Това бе втори мач за столичани в рамките на по-малко от 24 часа, след като вчера те надделяха над Берое в двубойот редовния сезон на НБЛ.
Левски Лукойл - БК Тирана@@@
Албанците започнаха по-добре и след една част бяха напред в резултата с 5 точки - 20:25. Обратът на “сините” стана факт във втората четвърт, която премина изцяло под контрола на домакините. Левски Лукойл допусна едва 12 точки в коша си през този период и поведе с 47:37 на почивката след силни минути за Кийт Клантън и Божидар Аврамов.
Българите не спряха дотук и през третата част показаха нещо сходно на това от втората, като след 30 минути игра вече водеха с цели 24 точки - 74:50. Съпротивата на гостите тотално изгасна през финалната четвърт зала “Универсиада”, в която бе фиксиран и резултат от 98:75 в полза на Левски Лукойл.
Станимир Маринов бе най-резулатен със 17 точки, Божидар Аврамов се отличи с 14 и 6 асистенции, а Омари Гудул (13), Алекс Симеонов (11) и Павлин Иванов (10) допълниха най-добрите реализатори в синьо.

Герти Шима отбеляза 20 точки за загубата на Тирана.