Севиля затрудни баварската машина, но само до почивката (видео + галерия)

Макар и трудно, Байерн (Мюнхен) спечели гостуването си на Севиля с 2:1 в първия четвъртфинал между двата тима в Шампионската лига и до голяма степен си осигури място сред последните 4 в турнира. Баварците се озоваха в ролята на догонващи в средата на първото полувреме след попадение на Пабло Сарабия, но малко по-късно Хесус Навас си вкара автогол, а през втората част Тиаго Алкантара донесе успеха на германския гранд.

Мачът беше много зрелищен. Късметът също обърна гръб на Севиля, защото и вторият гол на Байерн стана с помощта на рикошет във футболист на домакините. Тимът на Юп Хайнкес си взе поука след слабото първо полувреме и след изравнителното попадение изцяло доминираше. Севиля - Байерн (М) 1:2@@@
Севиля поднесе сензацията в предишния кръг, като елиминира Манчестър Юнайтед, а баварците нямаха никакви проблеми с турския Бешикташ и го отстраниха с общ резултат 8:1.

Севиля е на четвъртфинал в турнира на шампионите за пръв път от далечната 1958 година. Андалусийци обаче натрупаха много опит в Лига Европа и вдигнаха купата през 2014, 2015 и 2016 година. Тимът на Винченцо Монтела бе смятан за аутсайдер срещу Байерн, но с подкрепата на ентусиазираната публика на "Рамон Санчес Писхуан" се надяваше да изненада баварците.

Големият отсъстващ в състава на домакините бе плеймейкърът Евер Банега. Аржентинецът е наказан, а Себастиен Коршия лекува контузия. На вратата застана Давид Сория вместо титулярния страж Серхио Рико. Хесус Навас отново беше десен бек, а в центъра на защитата играеха Симон Кяер и Клеман Ленгле. Гуидо Писаро зае мястото на Банега и помагаше на Стеван Нзонзи в средата на терена. Този път атаката се водеше от Висам Бен Йедер вместо Луис Муриел, а зад французина действаше триото Пабло Сарабия, Франко Васкес и Хоакин Корея.

Севиля - Байерн (М)@@@

В четири поредни сезона, след като триумфира в турнира през 2013 година, Байерн беше спиран от испански съперници. Два пъти в ролята на екзекутор на германския гранд влезе Реал Мадрид, а по веднъж колосът от Мюнхен отпадна от Барселона и Атлетико Мадрид. Сега Юп Хайнкес е амбициран да сложи край на неприятната тенденция и да изведе отбора отново до върха.

В състава на Байерн имаше изненада - Хамес Родригес бе оставен на пейката, въпреки че играе много силно в последните седмици. Хайнкес заложи на схемата 4-1-4-1, като на върха на атаката бе Роберт Левандовски, по фланговете играеха Томас Мюлер и Франк Рибери, а Артуро Видал и Тиаго Алкантара действаха пред Хавиер Мартинес, който имаше по-дефанзивни функции. Дейвид Алаба не бе в групата на баварците, а титуляр на неговата позиция в лявата зона на защитата бе Хуан Бернат.

Севиля - Байерн (М) 1:1@@@

Контузени в лагера на германците са титулярният вратар Мануел Нойер и крилото Кингсли Коман.

Байерн можеше да поведе още във 2-ата минута, но Матс Хумелс стреля с глава покрай вратата. Баварците бяха по-активни, а Франк Рибери държеше всяка атака да минава през него. Гостите стигнаха до няколко статични положения в началните минути, но не се възползваха от тях. След комбинация между Видал и Мюлер германският национал опита да изненада Сория, но стреля високо в аут.

След четвърт час игра Хоакин Корея се хвърли театрално в наказателното оле и заслужено получи жълт картон за симулация. В 20-ата минута пред севилци се откри отлична възможност да поведат. Серхио Ескудеро центрира от левия фланг към Сарабия, който се оказа напълно непокрит, но не уцели вратата.

В средата на полувремето Тиаго опита далечн удар, но не затрудни Сория. Вратарят на Севиля стана първият футболист от 1998 година, който дебютира в Шампионската лига директно на четвъртфиналите.

Мачът стана много бърз и с постоянни атаки към дветв врати. В 32-ата минута отново Ескудеро проби и прати топката към Сарабия. Крилото на Севиля овладя топката пред погледа на Бернат и шутира покрай Улрайх за 1:0. Голът бе първи за Сарабия в ШЛ през сезона.

Публиката на "Санчес Писхуан" изпадна в еуфория, но отговорът на Байерн дойде много бързо. Късметът бе на страната на баварците в 38-ата минута, когато Франк Рибери центрира, топката хвана в крачка Хесус Навас и след рикошета в крака му завари неподготвен Сория - 1:1.

Севиля - Байерн (М) 1:2@@@

Малко преди гола пък Видал се контузи и на мястото му влезе Хамес. Втората част също започна със смяна в състава на Хайнкес - Бернат излезе, а в игра се появи Рафиня. Байерн вече беше отборът, който изцяло държи инициативата и изглеждаше, че е въпрос на време да вкара втори гол.

В интерес на истината, защитата на Севиля се справи добре с опазването на Левандовски, но другите офанзивни футболисти на баварците показаха класата си. В 55-ата минута удар на Хамес мина покрай вратата, а в 59-ата Тиаго пропусна след центриране на Рибери. Не след дълго отново французинът проби и поднесе топката на крака на Хави Мартинес - халфът стреля от въздуха, но Сория по впечатляващ начин изби в корнер.

Рибери действително играеше като в най-добрите си години и не беше изненада, че точно той изработи и второто попадение за гостите. Центрирането на френското крило намери Тиаго и испанският национал с плонж с глава се разписа във вратата на Сория.

Едва при този резултат Монтела извърши първите си смени, като пусна Сандро Рамирес и Луис Муриел, но сякаш вече беше късно. Байерн пък намали темпото и не търсеше на всяка цена трети гол, с който окончателно да убие интригата. В 81-ата минута имаше сериозно разбъркване пред Улрайх, но без да се стигне до опасен удар. В ответната атака Левандовски напомни за себе си с фалцов изстрел към далечния ъгъл, но топката излезе в аут.

В крайна сметка със слабо първо и много по-добро второ полувреме Байерн постигна отличен резултат и едва ли ще допусне изненада в реванша. Севиля отново демонстрира, че може да се противопостави на всеки отбор в Европа, но днес и късметът на бе на страната на андалусийци.