Могъщ Кристиано изригна с шедьовър и съсипа Ювентус (видео + галерия)

Победителят в Шампионската лига в последните два сезона Реал Мадрид съсипа с 3:0 като гост Ювентус в първа 1/4-финална среща от най-престижния европейски клубен турнир. Кристиано Роналдо даде аванс на Реал в резултата още в третата минута след асистенция на Иско. В 64-ата минута португалецът направи резултата 0:2 с истински шедьовър - перфектна задна ножица. В 72-ата минута Марсело бе точен за 0:3, оформяйки крайния резултат.

В 66-ата минута отстранен от игра за втори жълт картон бе Пауло Дибала от Ювентус.

Двата тима премериха силите си на финала през миналата година, когато Реал Мадрид спечели с 4:1, а тази вечер тимът на Зинедин Зидан отново се разправи със "Старата госпожа". По този начин Ювентус претърпя първа загуба в Европа у дома от 28 мача (последната такава бе през април 2013 година).

Меди Бенатия и Миралем Пянич бяха наказани в състава на Ювентус, а Федерико Бернардески пропусна срещата поради контузия. Наставникът на “лос меренгес” Зинедин Зидан пък не можеше да разчита единствено на контузения Начо Фернандес.

Ювентус - Реал Мадрид@@@

Масимилиано Алегри гласува доверие на аржентинца Гонсало Игуаин да води атаката на “Старата госпожа”, а сънародникът на Пипита Пауло Дибала също бе в стартовия състав, но не остана на терена до края заради отстравянето си от игра. Кристиано Роналдо и Карим Бензема пък бяха играчите с най-офанзивни функции в състава на Реал, като бяха подпомагани активно от Иско.

Още в третата минута “белите”, които бяха в сини екипи тази вечер, излязоха напред в резултата. Иско центрира от левия фланг към Кристиано Роналдо, който се измъкна от отбраната на Ювентус и веднага стреля. Джанлуиджи Буфон бе преодолян и испанците реализираха изключително ценно попадение на чужд терен.

Ювентус - Реал Мадрид 0:1@@@

В 6-ата минута Пауло Дибала се озова в добра позиция пред вратата на Кейлор Навас, но Серхио Рамос с отлична намеса блокира аржентинеца.

В 11-ата минута Реал бе близо до втори гол. Тони Кроос центрира хубаво от ъглов удар и Рафаел Варан стреля с глава, но не уцели вратата на Буфон.

Малко след това пък домакините застрашиха вратата на Навас. Гонсало Игуаин центрира отляво и Родриго Бентанкур получи шанс да отправи изстрел от удобна позиция, но младият халф не намери топката по най-добрия начин и бе блокиран от бранител.

В 23-ата минута зрителите на “Алианц Стейдиъм” вече виждаха как Игуаин изравнява резултата, но до гол не се стигна. След блестящо центриране от фаул на Дибала бившият играч на Реал Игуаин стреля от въздуха от много близко разстояние, но насочи топката в средата на вратата, а Кейлор Навас показа страхотен рефлекс и направи решаващо спасяване.

В 36-ата минута напречната греда се оказа верен помощник на Буфон. Тони Кроос с мощен шут извън наказателното поле разтресе гредата и съвсем малко не достигна на Реал, за да поведе с 2:0.

В следващите минути първо Кристиано проби опасно отдясно, а секунди след това имаше сериозно разбъркване пред вратата на Реал Мадрид, но до изравнителен гол не се стигна.

В края на първата част домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от много добра позиция, но Дибала стреля в стената. Секунди след това Дибала опита акробатичен, но неточен удар, а преди паузата имаше и още една интересна стиуация пред Навас, при която топката срещна ръката на Каземиро, но реферът Джунейт Чакър прецени, че няма основания да отсъжда дузпа в полза на торинци.

Ювентус - Реал Мадрид 0:3@@@

Пет минути след паузата пред Кристиано се откри златен шанс за 0:2, но ударът по земя на португалската суперзвезда мина на сантиметри встрани от целта.

В 55-ата минута Дибала стреля от фаул, топката коварно се отклони от стената и едва не влезе във вратата на тръгналия в другата посока Навас, който само безпомощно изгледа как кълбото минава на сантиметри в аут.

В 64-ата минута Кристиано направи резултата 0:2 с феноменален гол. След центриране отдясно на Даниел Карвахал CR7 с фантастична задна ножица направи безпомощен Буфон. Самият Зидан се хвана за главата след изпълнението на португалеца.

Две минути след втория гол на Роналдо червен картон получи Дибала и Юве остана с 10 души на терена. Дибала извърши грубо нарушение срещу Карвахал и получи втори жълт картон.

В 72-ата минута бразилският ляв бек Марсело направи резултата 0:3. След чудесна атака на гостите Марсело получи пас от Кристиано и въпреки усилията на Буфон да му попречи, бразилецът в крайна сметка успя да изпрати топката във вратата.

Пет минути преди края грешка в защитата на Юве позволи на Кристиано да се озове в прекрасна позиция за оформяне на хеттрик, но 33-годишният португалец този път не успя да опъне мрежата зад Буфон.

До края на двубоя резервата Матео Ковачич удари греда за Реал, а Буфон отрази изстрел на Кристиано Роналдо, който в добавеното време направи направи огромен пропуск и така и не успя да реализира хеттрик, но изигра голям мач на “Алианц Стейдиъм” в Торино.

В последните секунди Навас спаси удар на Игуаин, а веднага след това пък резервата Хуан Куадрадо пропиля великолепен шанс за гол за "бианконерите" и резултатът остана непроменен - класическа победа за Реал Мадрид, който може да гледа спокойно към полуфиналната фаза.

ЮВЕНТУС - РЕАЛ МАДРИД 0:3

0:1 Кристиано Роналдо (3)

0:2 Кристиано Роналдо (64)

0:3 Марсело (72)