Дженоа излъга Каляри с гол в последната минута (видео)

Отборът на Дженоа победи с 2:1 у дома Каляри в отложен мач от 27-ия кръг на Серия "А". Джанлука Лападула (53) и Юри Медейрош (90) донесоха трите точки на "грифоните", а за Каляри точен бе Никола Барела (62-дузпа). За Дженоа не игра контузеният български нападател Андрей Гълъбинов.

В 25-ата минута стражът на Дженоа Матия Перин направи блестящо спасяване след шут от близко разстояние на Леонардо Паволети.

В края на първата част имаше спорен момент пред вратата на гостите. Алеандро Рози падна в наказателното поле на Каляри, след като бе приклещен от двама футболисти на Каляри и вратаря на гостите Алесио Краньо. Първоначално реферът Фабио Мареска посочи бялата точка, но след това се консултира със системата ВАР и отмени решението си.

В 53-ата минута Джанлука Лападула изведе “грифоните” от Генуа напред в резултата, след като заби с глава топката във вратата на Краньо.

В средата на втората част Каляри получи право да изпълни дузпа и този път арбитърът не отмени решението си. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Ервин Зуканович срещу футболист на гостите, а Никола Барела изпълни отлично дузпата и изравни резултата в 62-ата минута.

В 79-ата минута Каляри бе много близо до пълен обрат, но Паволети уцели греда и резултатът остана непроменен.

В последната минута Юри Медейрош донесе победата на Дженоа с прекрасен фалцов изстрел от дъгата на наказателното поле.

Дженоа е на 12-о място в класирането с 34 точки, а Каляри заема 14-а позиция с 29.