Италия

Дженоа излъга Каляри с гол в последната минута (видео)

03 април 2018 | 21:29 - Обновена
Отборът на Дженоа победи с 2:1 у дома Каляри в отложен мач от 27-ия кръг на Серия "А". Джанлука Лападула (53) и Юри Медейрош (90) донесоха трите точки на "грифоните", а за Каляри точен бе Никола Барела (62-дузпа). За Дженоа не игра контузеният български нападател Андрей Гълъбинов.

В 25-ата минута стражът на Дженоа Матия Перин направи блестящо спасяване след шут от близко разстояние на Леонардо Паволети.

В края на първата част имаше спорен момент пред вратата на гостите. Алеандро Рози падна в наказателното поле на Каляри, след като бе приклещен от двама футболисти на Каляри и вратаря на гостите Алесио Краньо. Първоначално реферът Фабио Мареска посочи бялата точка, но след това се консултира със системата ВАР и отмени решението си.

В 53-ата минута Джанлука Лападула изведе “грифоните” от Генуа напред в резултата, след като заби с глава топката във вратата на Краньо.

В средата на втората част Каляри получи право да изпълни дузпа и този път арбитърът не отмени решението си. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Ервин Зуканович срещу футболист на гостите, а Никола Барела изпълни отлично дузпата и изравни резултата в 62-ата минута.

В 79-ата минута Каляри бе много близо до пълен обрат, но Паволети уцели греда и резултатът остана непроменен.

В последната минута Юри Медейрош донесе победата на Дженоа с прекрасен фалцов изстрел от дъгата на наказателното поле.

Дженоа е на 12-о място в класирането с 34 точки, а Каляри заема 14-а позиция с 29.

Давиде Бираскижълт картон Давиде Бираски
86' Даниеле Десена  Даниеле Десенаизлиза
Педро Перейравлиза Педро Перейра
64' Лука Чепители  Лука Чепителиизлиза
Леандро Кастан  Леандро Кастанвлиза
62' Николо Барела  Николо Бареладузпа
60' Марко Сау  Марко Сауизлиза
Дамир Четер  Дамир Четервлиза
57' Марко Андреоли  Марко Андреолижълт картон
56' Лука Чепители  Лука Чепителижълт картон
Джанлука Лападулагол Джанлука Лападула  53'
41' Марко Сау  Марко Саужълт картон