Лудостта приключи с трета титла на Виланова (галерия)

Виланова вдигна титлата в колежанското първенство за втори път в последните три години и за общо трети в историята си. Уайлдкетс се оказаха непреодолима задача за Мичигн във финалния мач в Сан Антонио и завършиха сезона си с победа със 17 точки разлика - 79:62, за да увенчаят с успех шестото си участие във Финалната четворка и да приключат тазгодишното издание на Мартенската лудост.
Виланова - Мичиган@@@
Второкурсникът Донте ДиВинченцо бе ключовата фигура за Нова при голямата победа. 195-сантиметровият гард изигра най-силния си мач за сезона точно в най-важния двубой на своя тим и завърши с 31 точки, 5 борби и 3 асистенции за 37 игрови минути, реализирайки 5/7 от тройката. Роденият в Уилмингтън, щата Делауеър баскетоблист подобри личния си рекорд по отбелязани точки в един мач, (30), който бе поставил по-рано през годината срещу Бътлър.
На практика триумфът на шампионите бе изцяло дирижиран от ДиВинченцо - той вкара 12 точки и направи 1 асистенция по време на силната серия на отбора през първото полувреме, след която Уайлдкетс за първи път се откъснаха напред, а след това задържа нещо и за втората половина. След почиквата той 9 поредни точки за своя тим, с което окончателно пречупи съперниковите баскетболисти.

Микал Бриджис вкара 19 точки за победата на Виланова, докато Джейлън Брунсън и Омари Спелман завършиха съответно с 9 и 8.

Мухамад Али Абдур Рахман вкара 23 за Мичиган, докато Мориц Уагнър добави 16. Завиер Симпсън допълни топреализаторското трио за Уулвъринс със своите 10 вкарани точки.

За Мичиган това бе втори загубен финал в последните пет години, след като през 2013 година те отстъпиха на Луивил. В последствие обаче титлата на Кардиналс бе отнета.