Георги Митрев триумфира с трета титла от Сандански Оупън

Георги Митрев взе трета титла в индивидуалната надпревара при мъжете на първия за годината турнир от любителската тенис и СПА верига Weekend Tour, който се проведе в Сандански. Митрев даде заявка за трофея на Сандански Оупън 2018 още в първи кръг, където се наложи над опитния Красимир Минтов от Казанлък с 6:2. След това звездата на Сандански се изправи срещу защищаващия титлата от миналата година Милен Балтов, и спечели след тайбрек. На полуфинала премина по-лесно през приятната изненада Атанас Апостолов, достигнал за пръв път до тази фаза на турнира.

На финала Георги срещна Станислав Иванов, с когото се познават отлично. И въпреки че в последните две срещи между двамата победите бяха в полза на Иванов, Митрев беше готов за победа. Той успя да пробие съперника си още в началото, като до края на срещата запази преднината си и след 6:3 вдигна купата за трети път след 2013 година.

При дамите до финала стигнаха миналогодишната шампионка Илияна Шейтанова, която пречупи една от най-титулованите тенисистки Мариана Динкова, и Стефка Бончева, отстранила Диана Митева. Двете изнесоха истински спектакъл, като за пръв път във финала при жените победителката беше излъчена след тайбрек. В него Стефка се възползва от многото опит в турнирите из цяла България и успя да се наложи с 6:5.

При смесените двойки триумфираха Стефка Бончева и Радослав Бояджиев, които победиха на финала Станкова и Димитров с 6:2. Така голямата награда почивка в Интерхотел Сандански отиде при Георги Митрев, а останалите финалисти получиха ваучери за продукти с марката „Уилсън“ от магазини Спорт бокс на обща стойност над 500 лв.

Финалите на Сандански Оупън 2018 събраха много публика, като на кортовете дойдоха всичките 60 тенисисти, записани за участие в надпреварата и близките им. По традиция надпреварата на Weekend Tour предложи на играчи и приятели много спорт, забавления и възможности за почивка.

Следващият турнир на Weekend Tour за 2018 ще бъде в Санта Марина, Созопол, от 18 до 20 май, а записването продължава.