Чочев гледа отблизо загуба на Палермо

Националът Ивайло Чочев остана резерва при загубата на Палермо като гост на Парма с 2:3 в отложет двубой от 29-ия кръг на Серия Б. Загубата остави тима от Сицилия на третата позиция с 57 точки, докато Парма се изкачи на четвъртото място с 53, колкото има и Бари. На върха в класирането е Емполи с 66, следван от Фрозиноне с 58.

Двубоят на стадион “Енио Тардини” беше решен от нападателя на домакините Еменуеле Калайо, който се отчете с хеттрик, като се разписа в 31-ата, 38-ата от дузпа и 47-ата минута,  а Парма дръпна с 3:0 в резултата. Гостите отвърнаха на предизвикателството, като първо намалиха члре македонеца Илия Несторовски в 52-ата минута, а в края направиха загубата си по-почетна чрез Слободан Райкович.

Палермо може да съжалява за пропусната възможност в края на първото полувреме, когато Несторовски не успя да върне едно попадение, което би променило съвсем хода на двубоя.