Левски Лукойл започна 24-часовия маратон с победа (галерия)

Левски Лукойл записа петата си поредна победа в НБЛ и се изравни по точки с лидера в класирането Балкан (Ботевград). Успехът на столичани дойде на собствен терен срещу Берое със 78:68 и бе под №15 от началото на сезона, като на сметката си селекцията на Константин Папазов има и 5 поражения. Заралии са пети в класирането с баланс от 9-10.

Днешният двубой бе последна репетиция за Левски Лукойл преди утрешния реванш от плейофите в Балканската лига срещу СК Тирана. Мачът с албанците е след по-малко от 24 часа - от 18:30 часа във вторник и отново е в "Универсиада".
Левски Лукойл - Берое@@@
Домакините от София откриха резултата след успешна стрелба на Аврамов, но веднага след това старозагорци отговориха със серия от 7:0. Следващите минути преминаха при разменено надмощие, като на два пъти Левски успяваше да изравни и дори да поведе, но в самия край на периода Хаджирусев вкара от далечно разстояние за 17:19 в полза на Берое.
В началото на втория период гостите демонстрираха по-висока концентрация и бързо дръпнаха с шест точки 18:24 след тройка на Янев, което принуди Тити Папазов да вземе прекъсване. Въпреки наставленията на треньора си, "сините" допуснаха нови грешки след подновяването на играта, а под другия кош "зелените" продължаваха да трупат преднина - 18:27 при шест минути до почивката. Последваха силни минути за столичани, които намалиха бързо изоставането си до една точка - 29:30 благодарение на Великов и Брайънт, но до края на полувремето домакините така и не успяха да стигнат до пълен обрат и на почивката Берое водеше с 35:38.
Третата четвърт в “Универсиада” бе изключително равностойна и изпъстрена с множество размени на водачеството. В средата на частта Виденов и Янев дадоха нужната искра на Берое и заралии поведоха с 44:49, а гостите успяваха да задържат лидерската позиция. Минута преди края на този период те водеха с 53:57, но кош на Аврамов и тройка на Великов изстреляха Левски Лукойл напред с 58:57.
Първите точки в последната част бяха за Берое - Тихомир Желев вкара за 58:60, но след това столичани продължиха силните минути, с които завършиха предходната четвърт и дръпнаха напред със 72:60 след серия от 14-0. След това те така и не погледнаха назад, а въпреки усилията на гостите, до обрат не се стигна и така Левски Лукойл взе втори пореден успех срещу този съперник, печелейки със 78:68.

Божидар Аврамов и Станимир Маринов вкараха по 18 точки за победителите, докато Дарил Брайънт завърши с 14.

За Берое Филип Виденов, Александър Янев и Тихомир Желев се отличиха с по 14 точки.