Какво научихме от "Мастърс"-а в Маями?

След края на вълнуващия тенис турнир от сериите “Мастърс” в Маями официалният сайт на АТР публикува материал за “най-важните неща, които научихме през изминалата седмица”.

Увереността е ключова, особено за Иснър

Джон Иснър не беше фаворит за титлата, меко казано, тъй като пристигна в Маями със само две победи през 2018 година на сметката си, и то срещу противници извън топ 80 на световната ранглиста. Откакто загуби първия сет в първия си мач в турнира - 1:6 от Иржи Весели - американецът спечели 11 поредни сета и вдигна най-голямата титла в кариерата си. Той досега имаше 12 трофея, но всичките от най-ниската категория на АТР - 250. Иснър направи 53 поредни успешни сервис-гейма, чрез които записа три победи над опоненти от топ 6 - Марин Чилич (3), Хуан Мартин дел Потро (6) и Александър Зверев (5). За първи път в кариерата си той преодолява повече от един съперник от топ 6.

Зверев ще направи нова силна година

Преди Маями германецът бе допуснал три от четирите си поражения от съперници извън топ 50. Във Флорида обаче Зверев показа, че може да повишава нивото си във важните моменти. Дори без третата титла от “Мастърс”, младокът даде заявка за бъдещо величие и все още има време да стане най-младият от Новак Джокович през 2008-ма насам с повече от два трофея в най-високата категория на АТР.

Хуан Мартин дел Потро ще върви само нагоре

Аржентинецът бе много близо до това да стане първият в историята с поредни титли в Акапулко, Индиън Уелс и Маями, но невероятната му серия от 15 победи спря на полуфиналите във Флорида след поражение от шампиона Иснър. Все пак, Дел Потро прави най-добрия старт в кариерата си с 21 победи и само 3 загуби, като победната му серия включваше четири “жертви” от топ 10 на ранглистата, включително Роджър Федерер. Дел Потро има да защитава само 355 точки до “Уимбълдън” и съответно няма причина да се смята, че ще спира прогреса си в ранглистата. Също така аржентинецът изглежда устремен към завръщане в топ 5 на света за първи път от февруари 2014 година. Не е зле за човек, който преди две години по същото време бе 338-ми…