Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Две хандбални сензации още на 1/8-финалите в Шампионската лига (видео)

Не един, а цели два от големите фаворити за триумф в хандбалната Шампионска лига за мъже се сгромолясаха още в първия кръг на елиминациите. По-голямата изненада поднесе Монпелие, който елиминира не кой да е, а 9-кратния европейски клубен шампион Барселона. След като спечели първата среща като домакин с 28:25 гола, френският тим допусна загуба само с две попадения на реванша - 28:30, която бе достатъчна за сензационно продължаване във фазата на най-добрите осем. Монпелие постига това за втора поредна година, докато каталунците напускат турнира преди четвъртфиналите за първи път в последните девет сезона.

В следващата фаза французите ще излязат срещу германския гранд Фленсбург, който без проблеми отстрани шведския Кристианстад.

Междувременно на унгарска земя редовният участник във финалната четворка на Шампионската лига през всяка от последните 4 години Веспрем бе елиминиран от аутсайдера в двойката Скиерн. Датчаните бяха надиграни с 29:34 гола в реванша, но ликуваха след края на срещата, заради успеха си с 32:25 в първия двубой. Скиерн е сред най-добрите осем в Европа за първи път в своята 25-годишна история, преодолявайки осминафиналите от втори опит след поражението от Магдебург на тази фаза през сезон 2003/04. За вицешампиона на Дания за 2017 година предстои четвъртфинален сблъсък срещу Нант, който е третият френски тим, продължаващ участието си в турнира.

На 1/8-финалите Нант се справи със съпротивата на Мешков (Брест) от Беларус. Реваншът приключи при равенство 28:28, но французите бяха спечелили първия мач с 32:24. Напред продължава и

най-титулуваният германски клуб Кил

. "Бяло-черните" паднаха с 27:28 в реванша на унгарска територия срещу Сегед, но успехът с 29:22 от първия двубой бе напълно достатъчен за класиране на четвъртфиналите, където предстои тежка битка срещу носителя на титлата Вардар (Скопие).

В последния четвъртфинал Пари Сен Жермен ще излезе срещу шампиона от 2016 година Виве (Киелце). Поляците елиминираха германския шампион Райн-Некар Льовен

след скандален първи мач (41:17)

и победа в реванша с 36:30.

Според букмейкърите абсолютен фаворит за краен успех в Шампионската лига остава звездната селекция на ПСЖ. Големи шансове имат също Вардар, Кил, Киелце и Фленсбург, а с най-малки са Монпелие, Нант и Скиерн.

Първите 1/4-финални мачове ще се играят между 18 и 22 април, а реваншите са в периода 25-29 април.