Цветан Соколов със 17 точки за Лубе, Модена на Радо Стойчев спечели полуфинал №2

Българският национал Цветан Соколов бе най-резултатен за тима на Кучине Лубе със 17 точки (1 ас, 48% ефективност в атака), но това не бе достатъчно на тима му, който отстъпи като гост с 1:3 (16:25, 27:29, 25:22, 23:25) на отбора на Модена, който е воден от Радостин Стойчев.

С победата Модена изравни полуфиналната серия в плейофите на 1-1 успеха.

Гостите от Кучине Лубе започнаха трудно мача и в първия кръг бяха отнесени от съперника си след 25:16. Доста по-равностойни бяха следващите три гейма, като за радост на феновете в "Паласпорт Панини" два от тях бях в полза на техните любимци.

Играчите на Радостин Стойчев поведоха с 2:0 гейма след успех с 29:27 във втората част, а в третата, водени от Соколов, който направи 5 точки, гостите намалиха след 25:22.

В четвъртия гейм Модена поведе с 8:5 точки при първото техническо прекъсване и с 16:10 при второто, което подсигури победата на домакините.

Най-резултатен за домакините бе Ървин Нгапет с 24 точки (3 аса, 66% ефективност в атака, 24% перфектно и 61% позитивно посрещане), а Тине Урнаут добави 19 точки (2 блока, 59% ефективност в атака, 17% перфектно и 52% позитивно посрещане).

За Лубе Османи Хуанторена добави 15 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака, 27% перфектно и 67% позитивно посрещане).

Бруно Резенде бе избран за MVP.

Третият мач от серията, в която се играе до 3 победи от 5 мача, ще бъде следващата неделя, 8 април, а домакин е Кучине Лубе.

АЗИМУТ (МОДЕНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 3:1 (25:16, 29:27, 22:25, 25:23)