Лион отново влезе в победен ритъм

Отборът на Лион отново влезе в победен ритъм в Лига 1, записвайки трети пореден успех на сметката си. Тази вечер “Хлапетата” надиграха с 2:0 Тулуза в домакинството си от 31-ия кръг. Героят в мача бе Мемфис Депай, който реализира и двете попадения за своя тим.

Холандецът отки резултата в 24-ата минута. Тогава при една бърза атака на домакините Хосем Аура подаде на Депай пред наказателното поле, а той с мощен удар заби топката във вратата за 1:0.

В 43-ата минута Лион получи дузпа в своя полза, след като Танги Ндомбеле бе изблъскан в гръб в пеналта. Отново Депай изпълни 11-метровия удар и вкара за 2:0.

С тази победа Лион заема 4-ото място във временното класиране с актив от 60 точки. Тулуза пък вече 7 поредни мача няма победа на сметката си и тимът се намира много близо до опасната зона на 17-ата позиция с 30 точки.