Бдин измъкна точка в Свищов

Академик и Бдин (Видин) завършиха 1:1 в Свищов. Двубоят бе от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. В мача не се разбра кой от съперниците на кое място е в класирането. Младият тим на домакините повече владееше инициативата. До почивката Лилян Маринов и Тодор Таушанов пропуснаха да дадат аванс на "студентите". Гостите заложиха на дълги пасове и центрирания. В 70-ата минута Стефан Гинчев изпълни фаул, вратаря изби, но връхлитащия Таушанов насочи с глава топката в мрежата. Малко след това Гинчев не успя да премахне интригата, пропускайки на празна врата. Пет минути преди края капитана на гостите Ивайло Иванов изпревари стража на домакините и изравни. Хиксът отдалечи Бдин на 9 точки от лидера Кариана.