Четвърти медал за Катрин Тасева на финалите на Световната купа

Българката Катрин Тасева спечели сребърен медал на финала на лента на Световната купа по художествена гимнастика в София. Тасева допусна грешки в изпълнението си, но това направиха и останалите седем финалистки на този уред. Така с оценка от 14.800 точки българката взе сребърното отличие. Шампионка на лента е Линой Ашрам (Израел) с 15.950 точки, а трета е Екатерина Селезньова (Русия) с 14.600 точки.
Финално участие на Катрин Тасева и Боряна Калейн на СК по художествена гимнастика@@@
По-рано днес Катрин Тасева спечели титлата на бухалки, стана втора на обръч и трета на топка. Тя завършва с четири медала Световната купа в София. Боряна Калейн завоюва бронз на обръч и се класира пета на топка. Втора на бухалки се нареди Влада Николченко (Украйна) със 17.200 точки, а трета е Александра Солдатова (Русия) с 16.900 точки, която допусна грешки. Така до момента България има шест медала от днешните финали след титлата на ансамбъла на пет обръча и общо седем отличия със златния медал на ансамбъла в многобоя. По-късно днес са финалите на три топки и две въжета при ансамблите.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от финалите на отделните уреди в индивидуалното ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ на българския ансамбъл ТУК!!!