"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

И ЦСКА (М) не се предава - "армейците" с важна победа без Миланов (видео)

Българският национал Георги Миланов не влезе в игра, а съотборниците от ЦСКА (Москва) постигнаха много важна победа при гостуването си на Ростов, която ги остави в голямата борба за шампионската титла. "Армейците" се наложиха с 2:1 и заемат трето място в класирането с 44 точки - 5 по-малко от водача Локомотив (Москва).

В пореден път герой за ЦСКА стана шведският национал Понтус Вернблум. Той вкара победното попадение в 75-ата минута. Преди тов Георгий Шенников откри резултата в самия край на първото полувреме, а защитникът Сверир Инги Ингасон изравни за Ростов в 61-ата минута.
ЦСКА нямаше победа на "Олимп-2" цяло десетилетие, но футболистите на Виктор Гончаренко знаеха, че днес трите точки са абсолютно задължителни. Опасен удар на Василий Березуцкий от 25 метра мина покрай вратата, но това беше едно от малкото голови положения до почивката.

Московчани обаче поведоха в 44-ата минута, а Березуцкий отново беше замесен. Нов негов силен изстрел рикошира в Рагнар Сигурдсон, а Шенников реагира мигновено и опъна мрежата.
След час игра наглед безободино центриране на Тимофей Калачов затрудни защитата на гостите. От това се възползва Ингасон, който вкара третия си гол за сезона. ЦСКА натисна и в 66-ата минута Вернблум направи огромен пропуск след подаване на Ахмед Муса. Шведът обаче се реваншира десетина минути по-късно и с немалка доза късмет прати топката във вратата след лош удар на Бибрас Натхо.

Загубата остави Ростов на 11-о място в класирането. Тимът на Валерий Карпин още няма победа през новата година. В следващия кръг ростовчани гостуват на Локо в Москва, а на ЦСКА предстои столично дерби с Динамо (Москва).