Джизъса и Златка Райкова: Влюбени сме!

Слуховете, че бившият футболист Благой Георгиев има връзка с плеймейтката Златка Райкова, се оказаха истина."Влюбени сме! Със Златка сме заедно от месец и не мисля, че правим нещо лошо. Държа да отбележа, че аз от ...

Тотнъм е властелинът на Лондон, Челси извън Шампионската лига (видео)

01 април 2018 | 19:52 - Обновена
Тотнъм спечели лондонското дерби с Челси с 3:1, въпреки че губеше в резултата след половин час игра. Отборът на Маурисио Почетино стигна до първи успех на “Стамфорд Бридж” от 1990 г. и се откъсна пред големите си съперници от столицата.

“Шпорите” са четвърти, но вече имат аванс от 8 точки пред Челси и 13 точки пред Арсенал. Така ситуацията на тима на Антонио Конте стана доста сложна в битката за четворката и има голям шанс да не играят в Шампионската лига следващия сезон.

Тотнъм изигра отличен мач, но изоставаше в резултата, след като Алваро Мората се разписа в 30-ата минута. Ериксен успя да изравни в самия край на първата част, а след почивката тимът на Почетино доминираше и с два гола на Деле Али стигна до заслужена победа.

Двата отбора започнаха битката на високо темпо с преса по целия терен. Отборът на Почетино от началото показа, че има желание да има по-голям контрол и атаките на тима са по-опасни от тези на съперника. В 11-ата минута “шпорите” създадоха първото по-сериозно положение. След отлични действия на Сон по дясното крило защитата на домакините не успя да се справи със ситуацията, топката стигна до Ериксен, а датчанинът с великолепно центриране я насочи към Деле Али в наказателното поле. Между Моузес и Аспиликуета английският национал с глава не успя да прати топката към вратата.

“Сините” разчитат на контраатаки, като са предоставили инициативата на съперника и изчакват своите моменти. В 18-ата минута отлична бърза атака мина през Мората и Азар и завърши с удар на Вилиан, който Лорис отрази. Малко по-късно Канте намери Алонсо и той прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Тактиката на Конте даде резултат след половин час игра. Тогава центриране на Моузес бе засечено от Мората. Испанецът се възползва от неразчетено излизане на Лорис и насочи топката към опразнената врата.

Тотнъм бързо можеше да отговори, като Ериксен бе изведен на добра позиция, но Кабайеро успя да излезе навреме и да избие топката, въпреки че подложи тялото си и се сблъска с датчанина. Към края на полувремето нов удар на Алонсо бе отразен от Лорис. В заключителните секунди на първата част Ериксен реши да влезе нещата в свои ръце. Страхотен далечен удар остави вратаря на Челси като препариран. Кабайеро изгледа топката, която се заби в мрежата зад него.

След почивката “шпорите” взиха инициативата и започнаха да доминират, а опасностите пред вратата на домакините започнаха да стават все по-чести. В 53-ата минута Канте успя да спре Деле Али, който не успя да се възползва от грешка на Моузес. След първия ъглов удар в мача Челси можеше да поведе. Кристенсен се извиси, но не успя да насочи топката към мрежата.

Сон Хюн-Мин, който не успя да блесне през първата част, отправи страхотен удар към горния десен ъгъл на Кабайеро, но вратарят се справи отлично и успя да избие. Той обаче нямаше шансове малко по-късно. Тогава Дайър с великолепно подаване матира защитата на съперника, като изведе Али сам срещу Кабайеро, а английският национал овляда топката, напредна и елегантно я прати покрай вратаря.

Али осигури комфортен аванс на Тотнъм в 66-ата минута. Сон проби отдясно, но на два пъти не успя да стреля удачно към вратата. Топката обаче се озова в Али, който бе безкомпромисен и направи резултата 1:3.

Денят стана още по-хубав за феновете на Тотнъм в 74-ата минута, когато на терена се завърна Хари Кейн. Той смени Сон и само три седмици, след като получи контузия в глезена, показа, че е напълно възстановен. Тимът на Конте не направи нещо съществено до края, а лондонският им съперник стигна до заслужени три точки.

Оливие Жирувлиза Оливие Жиру  Виктор Уаняма  Виктор Уанямавлиза
74' Хеунг-Мин Сон  Хеунг-Мин Сонизлиза
Хари Кейн  Хари Кейнвлиза
70' Бен Дейвис  Бен Дейвисжълт картон
66' Деле Али  Деле Алигол
62' Деле Али  Деле Алигол
45' Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенгол
Алваро Мората
30'

45'
1:1
Кристиан Ериксен

62'
1:2
Деле Али

66'

02 април 2018 | 09:23

Пиша ви от Хийтроу, след 1 час си заминавам, куфарите ще ми ги прати Роман след 2 дни щото бил зает с банкови операции, да не му вземат парите. Каза че ако му останат ще ми прати един чек. Аз му вярвам. Така вярвах и на Диего , ние с него сме големи приятели , уредих го пак в Атлетико , той така искаше ама нямаше как да стане и аз му помогнах.Така уредих Батушай в Дортмунд, за какво ни е сега, така и така се скъсваме да вкарваме ,само взима мястото на някой защитник. Ще уредя и Азар , малко търпение.. А на феновете- е направих ви шампиони,акакво искате.. А тоя Почетино и тия Тотнъм- лоши, много лоши.. Рейтинг: 7 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

suzuki
(Гост)
27
отговор
02 април 2018 | 02:32

Първи училищен ден в едно средно училище в САЩ. Учителката представя нов ученик – Такиро Сузуки от Япония. Часът почва и тя казва: – Сега ще видим дали познавате историята. Кой е казал „свобода или смърт“? Никой не знае, но Сузуки вдига ръка: – Патрик Хенри, Филаделфия, 1775 г. – Много добре, Сузуки. А кой е казал „Държавата е народът и като такъв никога не може да умре“? Сузуки става: – Ейбрахам Линкълн, Вашингтон, 1863 г. Учителката поглежда другите деца и им казва: – Засрамете се, деца! Сузуки е японец, а знае по-добре от вас американската история. Тих глас от последните чинове: – Да им го начукам на японците! – Кой каза това? – изкрещява учителката. Сузуки вдига ръка: – Генерал Макартър, Пърл Харбър, 1941 г. и Ли Якока на събранието на акционерите в Крайслер, Детройт, 1982 г. Учениците стоят в пълна тишина, когато пак някой се обажда: – Да го духаш! Учителката, извън кожата си: – Стига вече! Кой беше това? Сузуки: – Бил Клинтън на Моника Люински, Белия дом, 1997 г. Някой друг извиква: – Сузуки е лайно! Сузуки веднага отвръща: – Валентино Роси, мото-състезанието Гран-При в Рио де Жанейро, Бразилия, 2002 г. Всички изпадат в истерия, учителката припада, а на вратата се появява директорът: – Да го е*а! Никога не съм виждал такъв хаос! Сузуки е готов: – Делио Роси, Герена ,София, август 2017 Рейтинг: 16 0

barca
(Гост)
26
отговор
02 април 2018 | 00:07

На Тотнъм не им трябваше дори Кейн дето им вкарва всичките голове за да опънат насред Моста Челси. Ако Кейн играеше ги качваха на резултат Рейтинг: 16 1

01 април 2018 | 23:45

Тотнъм все играят, но титла няма да видят. Това е така, защото футболът никога не е бил бизнес, в какъвто се опитват да го превърнат собствениците на Арсенал и Тотнъм. За мача - размениха си по едно полувреме, Челси съвсем спокойно можеше да води с 3 гола на полувремето, съдията даде измислена засада на Алонсо, иначе ставаше 2:0. Чист червен картон за Вертонген, който отново показа какви дърводелци са в Тотнъм. Челси не показаха желание за победа и заслужено си паднаха. Без настроение играят, там откак смениха хората по трансферите, се напълни с някакви посредственици. Поне 10 играча, играещи редовно, не са на нивото на този клуб. Рейтинг: 0 23

!!
(Гост)

Някой май не може да понася загубите и се чуди кого да наплюе. 3:0 тярвало да водят,смешник.. Нямало засада-пак смешник. Хората ти показват линията на засадата ама явно си бил в кенефа. Разменили си били по 1 полувреме-пак смешник-целия мач големия тактик Конте играе на собствен терен в мач в който ТРЯБВА да бие дори не на контра а изостави средата на терена и се прибра. Мишоци . Тотнъм ви вкараха 2 страхотни гола и ви скъсаха задниците-това е истината и бъди честен да си го признаеш. А пък за измислените картони за Вертоген няма какво да коментирам-съдията днес имаше лесен мач и никъде не сбърка. А дърводелците Ерисен и особено Али ви вкараха голлове сами да си говорите.А нивото на тоя клуб ще върви надолу понеже руските пари свършиха -кранчето се затваря лека полека и понеже вие само с много пари можете ви чакат тежки времена. Така че тая загуба е най-малката ви грижа Рейтинг: 24 0

Мафиентус
(Гост)
23
отговор
01 април 2018 | 22:57

Защо споменавате Арсенал? То е ясно, че тия няма да са пак в ШЛ. Ако идеха, щяха пак да ги правят за смях. Рейтинг: 3 4

01 април 2018 | 20:46

Красота, елегантност, стайл, борбено присъствие и висока класа и силен тимен дух - това отличава Молто-Си-Симпатико Ландънските пилета от останалата масса Бритиш-тиймс, като се знае че тия от ШИТИ-то са от друга планета поне на тоя етап. Голът на Делле-то е от световна класса, навремето подобни неща правеха АЯКС-ите, Герд Мюлер и другата Велика голандска 3-ка на Милан начело с Ван Бастен ... Направо му свалям шапка, като междувременно се изкефих и на хубавато попадение на Гари Линнекер отпреди цели 27 лета, когато се извиси с удара си с глава от 0 ъгъл донесе последната победа на ХОТСпърци като гостуващи на Ландънския Мост... И накрая на мача се изкефих на гледката, когато с нескривана гордост и лична удовлетвореност от заслужената отборна победа ПОЧЕТИНО дефилира с усмивка, прегръщайки и благодарящ по този начин на всички свои футбалери за великолепния им подвиг над домакините от 4елсито на Контето!!! ЧЕСТИТА ПОБЕДА и на техния голем и заслужил личните ми адмирации фен - pr!!! Страхотно постижение и перфектен пърформънс от страна на твоите любими ракетно действащи пиленца матирали напълно очаквано тромаво мислещите русские наемники .... Рейтинг: 27 5

01 април 2018 | 20:44

Деле им слага на Чесли по навик по 2 .. Какво да го прави човек- навици.. Рейтинг: 25 2

02 април 2018 | 09:27

Пич, за 7 кръга ще вземат 8 точки на Тотнъм ли, дето не са падали от средата на декември и играят та дрънкат!!! Ти дори не си мечтател ! Ти си кръгъл глупак !! Рейтинг: 3 0

aa
(Гост)
15
отговор
01 април 2018 | 20:35

И какво сега- догодина в Лондон ако някой иска да гледа Шамп лига .... къде да гледа.... :-))) Рейтинг: 14 0

;]]]
(Гост)

То да не е казано, че ислямската столица на Европа трябва да има запазено място в ШЛ ? Рейтинг: 3 4

01 април 2018 | 20:16

ПО-добрият отбор игра по-добре и заслужено надигра и би по-слабия. Нищо сензационно не е станало. Деле Али (за когото тук имаше статия с доста гадни коментар преди 2 дена) показа фантастична игра,единият му гол е ШЕДЬОВЪР ! На Ериксен впрочем също не е чак толкова зле :-)))) Челси е един клуб без корен и това си личи в отбора им. Непрекъснатата подмяна на персонала води до едно наемнически поведение. Като почнат да падат се разпадат . Тотнъм са отбор и клуб във възход,стъпил на здрава основа. Моье да се случи да играят не добре, да паднат ( макар че това се случва доста рядко ) но в играта има някаква ментална стабилност. И днес и в Торино и в Борнемът и в Ливърпул като им повеждаха отборът заиграваш по-добре. Защо няблягам на това - ами защото това е смисъла на отборната игра- да си добър не само когато нещата потръгнат. И това се постига от треньора но му трябва време! А това някои руски глави няма никога да разберат. Те пак ще си накупят играчи и ще чакат да тръгнат. Това е "философията " на Романовия отбор. Тотнъм играе тази година вече толкова солидно нов това е плод на поне 3 години работа и надграждане. На който не му харесва - сори. Ат такава политика уважавам, ценя и хонорирам. Искам да гледам колкетинва игра а не звезди(чки).. Честито на всички шпори !! Рейтинг: 34 2

Hala Madrid
(Гост)
01 април 2018 | 21:31

Тотнъм са четвърти в Англия. Без титла от няколко поколения. С последен трофей май от времето на Бербатов там. Челси е най-успешният английски клуб в последното десетилетие, печелил купи и титли (няколко), даже такива и в Европа (нещо много рядко в последните години за английски отбор), а от твоите коментари излиза, че Тотнъм, чийто последен трофей. Това като сухи факти. Понеже явно сте се отнесли в Космоса и бъркате реалност с виртуалност. Тотнъм расте в последните години - факт. Тотнъм има много добри играчи и наистина започва да показва признаци, че е истински отбор. Тотнъм ще си има нов стадион. Ок, има доста поводи за адмирации. Но къде са трофеите и успехите на Челси и къде са тези на Тотнъм в последните години ? Едните биха Байерн на финал в ШЛ в Германия след като цял мач ги мачкаха, другите не можаха да се преборят за титлата с Лестър. Пиша го, въпреки че Тотнъм ми харесват. Абрамович какво точно си е накупувал - не съм сигурен, но постигна сериозни успехи с Челси. И това някои фенове май не го разбират. Лошото с Челси, което вече е сериозен рецидив, че играчите най-демонстративно или собственоръчно си уволняват мениджъра, или просто спират да играят и чакат съперника им да го направи. Това с третия гол на Тотнъм беше почти абсурдно, такава ситуация с рядкост и за долните дивизии в България. Рейтинг: 2 7

pr
(Гост)
01 април 2018 | 21:46

Приятелю, нищо в моя коментар не е лъжа ! Никъде не съм се отнесъл както казваш. Фен съм на Тотнъм от може би времето когато не си бил роден. Има хора които като тебе изброяват това което се е случило , аз виждам това което се случва и ще се случи. И когато се случи такива като тебе обръщат палачинката . Резултатите са СЛЕДСТВИЕ на това което съм написал. А ако наистина не си наясно ( което не вярвам ако се интересуваш не само от това кой рита топката а по-комплексно от футбол) това което съм написал за Абрамови... тогава ... съжалявам.. Твърде дълго е да пиша. И да- успех се дефинира по много начини както и има различни пътища за постигането му. И един клуб може да е сериозен и без да е печелил тотли и купи.!! Независимо как се казва. Сериозността не е равносилна на купи. Но това са вече сериозни теми. Рейтинг: 7 0

pr
(Гост)
01 април 2018 | 21:51

И да- прави ми впечатление че в товя комемнтар споменаваш за абсурдността при 3 гол на Тотнъм което веднага навява на мисълта е искаш да покажеш че Челси са играли повече слабо отколкото Тотнм имат за слуга за победата. При 2 такива страхотни гола - нито дума. И да 3 гол рядко се вижда дори и в долните лиги но поради фруга причина а не поради тази която искаш да изтъкнеш- кошата игра в защита на Челси. Абсурда е невероятно егоистичното поведение на Сон който 2 пъти трябваше да подаде , като 2 път към Ламела граничи с лично отношение- ако му подаде голът е резонен. А ти брой трофеите.. Нищо лично Рейтинг: 7 0

do Hala Madrid
(Гост)
02 април 2018 | 12:14

Тотнъм са 4 ти в Англия СЕГА ! Последните години завършиха 2ри и 3 ти.. Резултатие на Реал в Премиера в момента не са по-добри, да не кажа по-слаби. Безпорно е че Прем Л е много по - конкурентна от Премиера,отборите от втората половина на класирането в Англия са доста по-трудни от испанските. Написал си доста в защита на Челси, нокий не оспорва техните резултати от последното десетилетие, постигнати с около 1 милиард руски пари,заети на Челси от Роман, нещо което Тотнъм не пожела да направи!!( първото предложение на Абрамович в Англия е именно към Тотнъм а след това Ман Ю и когато те отказват се насочва към Челси които са в много тежко финансово положение) Да оспориш това което се вибда на терена е несериозно. А то е Тотнъм прилича на отбор а Челси - не. Впрочем и Реал разбра това вече Рейтинг: 2 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Кой ще е следващият клуб на Зидан 11 септември 2018
Още веднага след подадената оставка в Реал Мадрид слуховете се нароиха. Зинедин Зидан е името, което се спряга вече около всеки евентуално овакантил се треньорски пост в големите клубове на Европа. Не че самият Зизу би ...
Интервюто с Клоп: Създаваме условия за шампионско ... 30 юли 2018
„Вероятно няма да Ви хареса този въпрос”, предупреден е Юрген Клоп. Обичайно няма такова нещо като „вероятно” тук: обичайно всеки въпрос по тема отвъд следващия мач на Ливърпул предизвиква ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.