Сребро и бронз за Тасева и Калейн във финала на обръч

По великолепен начин започна участието на българките във финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. В столичната зала “Арена Армеец” Катрин Тасева спечели сребърния медал на обръч, след като изигра перфектно съчетанието си и получи 17.950 точки. Другата родна представителка в този финал - Боряна Калейн, също беше много стабилна и си осигури бронзовото отличие със 17.750 точки.
Финално участие на Катрин Тасева и Боряна Калейн на СК по художествена гимнастика@@@
Титлата на обръч спечели шампионката в многобоя Александра Солдатова, която беше най-силна със 18.550 точки. Сребърната и бронзовата медалистки от многобоя Екатерина Селезньова (Русия) и Линой Ашрам (Израел) направиха много груби грешки с излизания от килима и останаха седма и осма с 16.250 и 11.700 точки.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от финалите на отделните уреди ТУК!!!