Попето блесна с гол за историята, Хичо стана за смях (видео)

Ивелин Попов е преобразен след преминаването си в Рубин и днес изигра поредния си силен мач с екипа на казанския тим. Българинът откри резултата при гостуването на Урал и по този начин стана автор на първия гол на "Екатеринбург Арена". Стадионът, на който ще се играят мачове от Мондиал 2018, беше официално открит днес.

Двубоят завърши 1:1, а другият българин, взел участие в него, няма да го запомни с добро. Николай Димитров пропусна дузпа в средата на второто полувреме и не можа да отбележи историческото първо попадение за Урал на "Екатеринбург Арена". Изпълнението на юношата на Левски бе, меко казано, несериозно и предизвика гнева на старши треньора Александър Тарханов, който не след дълго го смени. Преди това обаче Ерик Бикфалви донесе точката на Урал с точен удар с глава в 73-ата минута.
Около 25 000 изпълниха трибуните на новото съоръжение с надеждата, че любимците им ще запишат първа домакинска победа през пролетта. Титуляри в състава на бившия наставник на Славия Александър Тарханов бяха Николай Димитров и Петрус Бумал, който у нас игра за Литекс и ЦСКА.

Вчерашната сензационна победа на Амкар над лидера Локомотив (Москва) промени ситуацията и в долните етажи на класирането и заемащият 8-о място Урал вече не можеше да се чувства спокоен, че няма да се смъкне в опасната зона.

Напрежението у домакините се усети още в първите минути, когато те направиха доста грешки в средата на терена. Рубин действаше в характерния за Курбан Бердиев стил със сигурно владеене на топката и минимум риск.

Казанци бяха загубили последните си три мача с Урал, но пристигнаха в Екатеринбург със самочувствието на отбор, който е в добра форма след зимната пауза. Ивелин Попов отправи първия удар към една от дветв врати. След пас на Рифат Жамалетдинов в 6-ата минута българският национал опита да изненада Ярослав Годзюр от границата на наказателното поле, но той внимаваше. Всъщност, всички точни удари до почивката бяха дело на Попов, а един от тях се оказа голов.

В 17-ата минута Жамалетдинов изскочи зад защитата в оранжево, но стреля неточно, а след това Годзюр спаси изстрел на Попов от около 25 метра.

Рубин заслужаваше да поведе и това се случи десетина минути преди почивката. Павел Могилевец напредна отдясно и центрира, бранителите на Урал не успя да изчистят и топката попадна на крака на Ивелин Попов, който отблизо я насочи във вратата. Това беше втори гол на родния халф с екипа на тима от столицата на Татарстан в едва третия му мач. Той вкара и на Анжи в дебюта си, като това беше първото попадение за календарната година в Премиер лигата на Русия. Преди това Попето не се разписа нито веднъж за Спартак (Москва) от началото на сезона.

Малко след началото на второто полувреме Николай Димитров можеше да изравни, но фалцовият му изстрел мина на сантиметри над гредата. Контузилият се Артьом Фидлер отстъпи мястото си на Алексей Евсееев и Урал започна да атакува много по-разнообразно. Гостите пък се прибраха в половината си и разчитаха на дълги пасове към Попов и Жамалетдинов. Българинът обаче се поумори и в 68-ата минута бе заменен от Сардар Азмун, наричан Иранския Меси.

Секунди след смяната Димитров центрира от фаул, а младият Егор Сорокин протегна ръка и докосна топката. Действието на футболиста на Рубин ведага беше наказано от рефера Сергей Иванов, който посочи бялата точка. Николай Димитров грабна топката и показа, че няма да даде на друг да изпълни дузпата. Хичо се опита да стреля технично в средата на вратата, но Сослан Джанаев не се хвана и улови без дори да плонжира.

Разочарованието от пропуска беше огромно и за Димитров, и за феновете на домакините. Те обаче ликуваха много скоро. В 73-ата минута Отман Ел Кабир центрира от левия фланг и голмайсторът на Урал Ерик Бикфалив изравни с глава. Румънецът вече има 6 попадения през сезона.

Веднага след гола Тарханов смени Николай Димитров с Гиорги Чантурия, но в края на двубоя той получи травма и на свой ред напусна терена. Урал повече търсеше победата, а гостите от Казан се примириха с точката. В 88-ата минута Бикфалви беше изгонен за два жълти картона и ще пропусне важното гостуване на Тосно в следващия кръг.

На Рубин предстои домакинство на Ахмат, който е в трагична форма през пролетта. При победа днес казанци щяха да изместят Урал от осмата позиция, но сега са 9-и с 28 точки.