Неделната Примера започна без голове в Барселона

Отборите на Еспаньол и Алавес направиха 0:0 в обеден мач от 30-ия кръг на испанското първенство. Срещата не предложи много голови ситуации. “Папагалчетата” удариха греда малко преди почивката, а през второто полувреме момчетата на Абелардо Фернандес поискаха дузпа, но не я получиха.

Най-доброто голово положение за първата част дойде в 43-ата минута. Тогава Аарон Мартин нацели греда след великолепно подаване на Жерард Морено. При удара вратарят на гостите Фернандо Пачеко успя да реагира и спомогна топката да се отбие в гредата. Голяма част от публиката в Барселона искаше оставката на Кике Санчес Флорес.

В 63-ата Пабло Пиати отправи добър шут, при който стражът на баските изби в корнер. В 65-ата съдията пощади Виктор Санчес и не му показа втори жълт картон. Две минути по-късно тимът от “Мендисороса” поиска дузпа за игра с ръка на Оскар Дуарте - реферът подмина ситуацията. В 89-ата Серхио Гарсия се размина с топката от отлична позиция.