Шоу на "Лаута"! (видео)

Истинско шоу сътвориха отборите на Локомотив (Пловдив) и Дунав (Русе) в първа среща от Група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. “Смърфове” и “дракони” не успяха да се победят, но със сигурност задоволиха претенциите на привържениците и на двата състава, след като завършиха наравно 2:2 на стадион “Локомотив” в пловдивския парк “Лаута”. Попаденията реализираха капитанът на “черно-белите” Веселин Марчев (35’), дебютантът за гостите Исмаил Иса (73’), Игор Банович (75’) и появилият се като резерва в края Диян Димов, който спаси от загубата играчите на Малин Орачев пет минути след изтичането на редовното време.

Със спечелената под тепетата точка русенци сложиха край на “черната” си серия от четири поредни загуби, но със сигурност могат да съжаляват, тъй като имаха всички предпоставки да се поздравят дори с победата. Още в осмата минута те вече имаха числено преимущество на терена, след като червен картон получи вратарят Антони Милина, а в 16-ата и 30-ата намериха гредата зад резервата Илко Пиргов. В 64-ата пък голмайсторът Васил Шопов пропусна да изравни резултата, след като ударът му от бялата точка бе отразен от стража на "черно-белите".

Двубоят започна повече от лошо за футболистите на Бруно Акрапович, които още в 8-ата минута останаха с човек по-малко. Груба грешка в защитата на "черно-белите" принуди вратаря Антони Милина да фаулира Мухамаду Мустафа на метър пред наказателното поле, след което моментално бе пратен под душовете от главния съдия Николай Йорданов. Застаналият зад топката Васил Шопов обаче стреля изключително слабо и право в стената.

В 16-ата минута отново Мустафа бе в центъра на събитията, след като негов удар срещна гредата зад резервата Пиргов. Изключително активният в началните минути нападател обаче бе принуден да напусне терена в средата на първата част, след като получи контузия. Това даде възможност на новото попълнение Исмаил Иса да запише по-рано от очакваното своя дебют за "драконите". След половин час игра и удар на Юлиян Ненов намери гредата.

Въпреки шокиращото начало на двубоя, възпитаниците на Бруно Акрапович успяха да запазят мрежата си "суха" и при една от атаките си по дясното крило дори си спечелиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Милчев игра с ръка в собственото си наказателно поле. От бялата точка капитанът Веселин Марчев бе безпощаден и изведе тима си напред в резултата. Ситуацията можеше да стане още по-добра за Локомотив, но в последната минута на първата част домакините направиха фрапантен пропуск пред вратата на Станислав Антонов.

Второто полувреме започна така, както и първото - със страхотна възможност за Дунав да се разпише. В 64-ата минута гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Иса. След като разочарова с изпълнението си от границата на наказателното поле през първата част, Васил Шопов разочарова и с изстрела си от бялата точка, който бе отразен от Пиргов. Все пак “драконите” успяха да изравнят резултата в 73-ата минута, когато Иса се разписа с глава.

Радостта за гостите обаче трая твърде кратко, след като веднага след подновяването Локомотив стигна до втори гол, дело на Игор Банович. В последния четвърт час грачите на Малин Орачев се хвърлиха здраво в предни позиции в търсене отново на изравнителното попадение. Такова обаче не падаше и в последната, пета минута на даденото от главния съдия продължение локомотивци вече се виждаха победители. Тогава обаче, след бърза контраатака отляво, защитата на пловдивчани се пропука, топката стигна до непокрития Димов, който с бомбен изстрел я прати зад Пиргов и оформи крайното 2:2.