Ибра изригна в дебюта си в САЩ! Вижте какво направи шведът! (видео)

Шведската звезда Златан Ибрахимович направи мечтан дебют в МЛС (Мейджър Лийг Сокър) - футболното първенство на САЩ. 36-годишният шведски нападател реализира две попадения в първия си мач с фланелката на новия си тим - Лос Анджелис Галакси. При това, първият гол на Ибра в МЛС бе истински шедьовър - страхотен шут от въздуха от далечно разстояние в 76-ата минута. Ибра се появи на терена в 71-ата минута и вдъхнови ЛА Галакси за феноменален обрат от 0:3 в градското дерби с Лос Анджелис ФК. Ибра и компания в крайна сметка спечелиха с 4:3, като ветеранът първо изравни резултата с въпросното фантастично попадение, а в първата минута на добавеното време донесе победата на тима си с удар с глава.

Мачът започна отлично за Лос Анджелис ФК, който натрупа сериозна преднина в резултата след два гола на бившата звезда на Реал Сосиедад Карлос Вела. Мексиканецът бе точен в 5-ата и 26-ата минути. Три минути след паузата пък Даниел Стерес си отбеляза автогол и нещата изглеждаха безнадеждни за тима на Златан. В 61-ата минута Себастиан Летгет реализира гол за ЛА Галакси, а в 73-ата, две минути след влизането в игра на Ибрахимович, резултатът стана 2:3. Точен бе Крис Понтиус. След това Ибра взе нещата в свои ръце и изведе ЛА Галакси до втора победа от началото на сезона (от 4 мача) и до второ място във временното класиране в Западната конференция.