100 години ски спорт в България

Слоун Стивънс спечели турнира в Маями

Представителката на домакините Слоун Стивънс спечели силния турнир по тенис на твърди кортове в Маями (САЩ) с награден фонд 7,97 милиона долара. Поставената под номер 13 Стивънс победи на финала шестата в схемата Елена Остапенко (Латвия) със 7:6(5), 6:1след час и половина игра.

Така шампионката от Откритото първенство първенство на САЩ заслужи шести трофей в шестия финал в кариерата си. С първата си титла за сезона и от категория "Мандатори" на УТА тя си гарантира и дебют в топ 10 на световната ранглиста, в която от понеделник ще бъде девета.

25-годишната американка на четири пъти повеждаше с пробив, като на два пъти сервираше за сета при 5:4 и при 6:5, но не успя. В тайбрека Стивънс дръпна с 6:2, но победителката от "Ролан Гарос" Остапенко отрази първите три сетбола и при 5:6 имаше подаването, за да изравни, но Стивънс спечели точката, а с това и първата част.

Във втория сет Остапенко започна с пробив, но след това загуби шест поредни гейма и остана с две титли и след шестия си финал.