Юве излъга Милан и докосва Скудетото (видео)

Шампионът на Ювентус измъкна дербито с Милан от 30-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" победиха с 3:1 игралия много силно състав на "росонерите" след късни голове на Хуан Куадрадо (79) и Сами Кедира (87). Преди това Пауло Дибала беше точен в 7-ата минута, а Леонардо Бонучи беше изравнил в 28-ата минута с глава. Гостите имаха по-чистите положения, като веднъж и гредата спаси Джанлуижи Буфон в 55-ата минута.

Накрая обаче Старата госпожа стигна до изключително важен успех, който може да се окаже решаващ в битката за Скудетото. Лидерът в калчото дръпна с четири точки на Наполи, който днес завърши 1:1 със Сасуоло. Юве има 78 точки, докато Милан остана с 50 точки на шесто мято.
Пълните трибуни на "Алианц Стейдиъм", които посрещнаха с бурни освирквания Бонучи и след гола му го обиждаха, накрая празнуваха. Бившата звезда на Юве пък прекъсна серията от 10 мача без допуснат гол, като попречи на доскорошните си съотборници да изравнят и подобрят своя рекорд от 974 минути, който беше записан с него на терена през 2016 година. Вторият му гол за Милан прекъсна серията от 959 минути без гол на "бианконерите", но накрая и той не се оказа достатъчен, за да може грандът от Милано за първи път да си тръгне с нещо от новата крепост на Ювентус.

От откриването на "Алианц Стейдиъм" през 2011 година, домакините записват седми пореден успех от седем мача в калчото срещу Милан, който днес изигра много силен двубой, като не заслужаваше да прекъсне положителната си серия от 10 мача в първенството. Последният успех на Милан в Торино си остава с гол на сегашния треньор Гатузо 1:0, когато Макс Алегри беше на пейката на тима при последното Скудетото за клуба през сезон 2010/2011 година.

Наставникът на домакините Масимилиано Алегри заложи на схема 3-5-2. Капитанът Джанлуиджи Буфон беше на вратата, а тримата защитници - Андреа Бардзали, Меди Бенатия и Джорджо Киелини, който се завърна след травма. Стефан Лихщтйнер, Сами Кедира, Миралем Пянич, Блес Матюиди и Квадво Асамоа действаха зад Пауло Дибала и Гонсало Игуаин, който вкара двата гола при победата с 2:0 на "Сан Сиро" през есента.

Ювентус излъга Милан@@@Треньорът Дженаро Гатузо заложи на схема 4-3-3, като изненадата в състава беше присъствието на Андре Силва, който водеше атаката. Португалецът си партнираше с Хакан Чалханоглу и Сусо. Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Давиде Калабрия, Алесио Романьоли, Леонардо Бонучи и Рикардо Родригес играеха в защита. Франк Кесие, Лукас Билия и Джакомо Бонавентура бяха халфовете на "росонерите".

Капитанът на гостите Бонучи се завърна за първи път на "Алианц Стейдиъм", след като напусна сензационно Старата госпожа през лятото за сумата от 42 милиона евро.
"Росонерите" изненадващо започнаха в атака, но първото спасяване беше за Джанлуиджи Донарума, който показа добър рефлекс при удар на Игуаин.При следващата атака Юве излезе напред в резултата. Пянич намери Дибала между халфовете и защитници, аржентинецът пък мигновено стреля и матира Донарума. Голмайсторът има вече 18 попадения в калчото от 25 мача, което го прави лидер при стрелците на отбора.

Интересното е, че Дибала се разписва в четвърто поредно домакинство срещу Милан на най-модерния стадион в Италия. Той беше точен за успеха с 1:0 през 2015 година в дебютния си сезон за клуба, както и при победата с 2:1 за Купата на Италия през януари 2017 година и по-късно отново при успеха с 2:1 за първенството, когато вкара от дузпа в 97-ата минута.
Гостите трънаха в атака веднага. Чалханоглу стреля в аут в 9-ата минута. Удар на Сусо беше спасен от Джанулиджи Буфон, а след това Силва направи два пропуска с глава. Първият път стреля над гредата, а след това в 15-ата минута не успя да уцели вратата от два метра.
Миланистите продължиха да бъдат доста активни, като веднъж Силва искаше дузпа след съприкосновение с Бенатия при центриране на Калабрия. В 28-ата минута Милан изравни. Чалханоглу центрира от корнер, а Бонучи надскочи добрите си приятели Бардзали и Киелини, след което прати топката в мрежата на Буфон.

Бранителят, който беше бурно освиркван при всяко докосва не на коженото кълбо от трибуните, отиде да празнува бурно пред тифозите на "червено-черните", което буквало вбеси бившите му фенове.

Юве се опита да реагира, но Милан играеше добре. Жълти картони получиха Бенатия и Родригес. В 43-ата минута при центриране на Игуаин Бонучи изби с крак,  но след рикошет топката се отби в ръката му и излезе в корнер. Паоло Мацолени правилно отсъди ъглов удар, след което домакините отново искаха дузпа.Това се случи след единоборство между Бонучи и Бенатия. Реферът се наложи да ползва помощта на ВАР, но след видео записа остави топката на "росонерите".
На почивката Дъглас Коща замени Лихщтайнер, като Алери промени и схемат а на игра и шампионите започнаха да играят с четирима бранители.Бенатия пробва удар с глава, но Бонучи  го държеше и му попречи да уцели.Страховит удар на Чалханоглу от 22 метра разтресе горната греда в 55-ата минута. Коженото кълбо попадна в Сусо, който стреля в долния ляв ъгъл, а Буфон с хубав рефлекс изби.

Лукас Билия получи спорен жълт картон, който ще го извади от дербито с Интер. Хуан Куадрадо влезе в 60-ата минута, като се завърна в игра след няколко месеца. Колумбиецът игра последно срещу Рома на 23 декември 2017 година, когато "бианконерите" победиха с 1:0, а Никола Калинич смени игралия силно Силва. Именно тези смени се оказаха решаващи.
Двубоят беше равностоен в следващите минути, но в 70-ата минута Бонавентуна беше намерен в наказателно поле, финтира Куадрадо и стреля силно, но на сантиметри над гредата на Буфон. Калинич пък го чакаше на празна врата.
Ювентус излъга Милан@@@Пянич имаше отлична възможност от фаул, но този път нямаше късмет. Рикардо Монтоливо влезе на мястото на Билия, а Родриго Бентакур замени Пянич.

Неразбирателство между Чалханоглу и Бонавентура се оказа фатално за Милан. "Росонерите" тръгнаха на контраатака, но оставиха топката на Юве, а при последвалата атака домакините стигнаха до гол. Коща изведе Кедира на лявото крило, германецът центрира, а връхлитащият Куадрадо матира Донарума с глава за 2:1. Това беше негов четвърти гол в шампионата и общо пети за сезона, като направи отлично завръщане след три месеца извън терените.

Гатузо пусна Патрик Кутроне, а опасно центриране на Сусо беше избито от Киелини. Така в 87-ата минута Кедира окончателно нокаутира Милан. Халфът получи топката от Дибала и с удар от границата на наказателното поле вкара за 3:1. Голът беше негов седми в шампионата.

Милан отвърна с удар от фаул на Сусо, който Буфон спаси. Така за седма поредна година крепостта на Ювентус остана непробиваема за Милан. Този успех пък може да се оказа изключително важен за Скудетото.  Юве вече има 78 точки и дръпна с четири точки на Наполи. Първата загуба на Милан за 2018 година остави "росонерите" на осем точки от четвъртия Интер, като двата тима излизат един срещу друг в сряда на "Сан Сиро".
Звездите на Алегри пък приемат Реал Мадрид в първи четвъртфинал от Шампионската лига.

Гатузо може да е доволен, че тимът му израства изключително много, като затрудни максимално пълния хегемон в Серия "А". Тимът на Макс Алегри не успя да надиграе противника, но все пак стигна до целта, която го доближава да мечтата и нещо невиждано на Апенините - седмо поредно Скудето. Освен това Куадрадо се завърна.

"Червено-черните" записаха десета загуба в последните 11 мача от Серия "А" срещу Ювентус, като единствената победа беше през октоври 2016 година с 1:0 след гол на Мануел Локатели.

Ювентус излъга Милан@@@Двата гранда излизат един срещу друг във финал за Купата на Италия, който ще се играе на 9 май на "Олимпико".