Куалярела с личен рекорд, но Самп падна

Отборът на Сампдория загуби с 1:2 при гостуването си на Киево в среща от 30-ия кръг на Серия "А". Точен за "моряците" бе ветеранът Фабио Куалярела, който откри резултата от дузпа в 26-ата минута. Това бе личен рекорд за бившия италиански национал, който вече има 18 попадения на сметката си от началото на сезона в Серия "А". Това е най-доброто постижение на нападателя в цялата му кариера, когато става дума за вътрешната сцена. Иначе той има 21 гола във всички турнири с екипа на Удинезе през сезон 2008/2009 година.

Точният удар на капитаната на "Ил Дория" обаче не спаси гостите от поражение. В 62-ата минута Лукас Кастро изравни с глава, а финландският халф Перпарим Хетемай донесе победата на Киево десетина минути преди края на мача. Успехът идва във важен момент за тима от Верона, който бе записал три поредни поражения преди кръга. Футболистите на Роландо Маран не се намират на безопасно място в класирането и всяка точка е важна за тях.