Славия с голям обрат срещу Берое

Славия навакса пасив от 23 точки и спечели срещу гостуващия Берое с 62:58 (8:17, 17:15, 15:12, 22:14) в среща от деветия кръг на първата четворка в женското баскетболно първенство. "Белите" започнаха лошо срещата и изоставаха с 8:31 четири минути след началото на втората четвърт, но постепенно започнаха да стопяват изоставането и 3:17 минути преди края на третата част домакините стигнаха до обрат при 37:36. В последствие гостенките от Стара Загора отново взеха инициативата и поддържаха преднина от 4-6 точки, но 74 секунди преди сирената след серия от 11:4 Славия отново поведе с 57:56 и до края успя да запази победата.

Естер Мичева беше най-добра за домакините с 20 точки и 9 борби. Теодора Динева беше най-резултатна за Берое с 15 точки.