Занев герой за Амкар при победа над лидера в Русия (видео)

Отборът на Амкар постигна изненадваща победа срещу лидера в класирането в руската Премиер лига Локомотив (Москва). Тимът от Перм спечели с 2:1, след като направи пълен обрат в домакинството си от 24-ия кръг. Един от героите в мача бе българският защитник Петър Занев, който асистира за победния гол на Аарон Оланаре.

Локо пръв взе преднина в мача в 17-ата минута от дузпа. Ари бе спънат от Михаил Сиваков в наказателното поле, а Мануел Фернандеш реализира 11-метровия удар за 0:1.

Домакините обаче излязоха пределно мотивирани през второто полувреме и успяха да направят пълен обрат. Още в 48-ата минута Фернандеш задържа Александър Рязанцев в пеналта, а Аарон Оланаре реализира отсъдената дузпа за 1:1.

В 59-ата минута Занев получи отляво и центрира остро по земя във вратарското поле, където Оланаре много технично с пета вкара победния гол за своя тим.

В 90-ата минута капитанът на гостите Игор Денисов бе изгонен за нарушение в гръб срещу Дарко Бодул.

Така Амкар сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа и показа, че ще се бори до последно за оцеляването си в елита. Тимът вече е на 13-ото място с 25 точки. За Локомотив пък това бе краят на серията от 9 поредни мача без поражение. Московчани остават на първото място в класирането 49 точки и 5 повече от втория Спартак (Москва).