Литекс препъна Ботев (Враца)

Отборът на Ботев (Враца) не успя да пробие защитата на Литекс и загуби две точки в борбата с Царско село. Двубоят от 22-ия кръг на Втора лига завърши 0:0 в Ловеч.

"Оранжевите" започнаха по-активно, като създадоха две опасности пред Христо Митов. Последва сериозна борба на терена, като домакините се защитаваха много добре и липсваха положения пред тяхната врата. След почивката гостите вдигнаха оборотите, а гредата спря Григоров в 58-ата минута след удар с глава.

Последва един диагонален удар, който мина встрани. Така футболистите на Сашо Ангелов не успяха да стигнат до гол, който да им донесе 13-ата победа за сезона. Равенството отдалечи Ботев (45) на пет точки от лидера Царско село (50), а третият Локомотив София (41) се доближи на четири точки.

Литекс пък с второто си поредно равенство остана на 13-то място с 24 точки.