Дузпа и червен картон не спряха Лестър (видео)

Лестър победи с 2:0 Брайтън като гост, като "лисиците", които останаха с човек по-малко, изстрадаха успеха с късни голове и важни намеси на Каспер Шмайхел, който спаси дузпа при резултат 0:0. Висенте Ибора (83') и Джейми Варди (90'+6) бяха точни за победителите.

"Чайките" не можеха да разчитат на Антони Нокер, който бе наказан. Вместо него започна Юрген Локадия. Марк Олбрайтън стартира за Лестър за сметка на Демарай Грей.

Всичко по-интересно в този двубой се случи в последния 1/4 час. Първо, в 76-ата минута, домакините получиха спорна дузпа, след като след като Искиердо падна театрално след единоборство с Ндиди. Глен Мъри изпълни наказателния удар, но Шмайхел спаси.

В 83-ата минута Ибора изведе Лестър напред, след като засече с глава центриране на Чилуел. Две минути преди края гостите останаха с човек по-малко, тъй като Ндиди получи втори жълт картон. Шмайхел спаси опасно изпълнения от Марч фаул, а в добавеното време Бонг пропусна да изравни с глава отблизо.

В 95-ата минута Джейми Варди вкара втори гол, след като засече на далечната греда центриране на Грей.

Лестър е на осмо място с 43 точки, докато Брайтън има 34.