Хамбургер ШФ продължава с антирекордите

Отборите на Щутгарт и Хамбургер ШФ не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата, игран на “Мерцедес-Бенц Арена”. Голмайсторите бяха Люис Холтби (18’) за гостуващия тим и Даниел Гинчек (44’) за състава на домакините. С това реми Хамбургер постави антирекорд в клубната история за най-много поредни мачове без победа в първенството - 15.

Гостите остават закотвени на последното място с 19 точки, а Щутгарт е на 8-ата позиция с 38 пункта и осми пореден мач без загуба в първенството.

“Шпортферайн” откри резултата в 18-ата минута, когато Рон-Роберт Цийлер отрази удара на Лука Валдшмит, но при последвалата добавка на Холтби нямаше какво да направи, за да запази вратата си суха.

В 42-ата минута гол на Хамбургер правилно беше отменен заради засада, а две минути по-късно Щутгарт нанесе своя удар. Юлиан Полерсбек не отрази добре силен шут на Ерик Томи, от което се възползва Гинчек - 1:1.

През втората част нито един от двата отбора не успя да вкара още едно попадение и така те си поделиха по една точка