Нюкасъл вече диша доста по-спокойно (видео)

Нюкасъл направи много голяма крачка към запазване на мястото си в елита, след като победи с 1:0 Хъдърсфийлд на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение реализира Айосе Перес 10 минути преди края.

Рафаел Бенитес заложи на същия стартов състав, който победи Саутхамптън в предишния кръг. Ислам Слимани бе на скамейката за началото, но се появи в игра 1/4 час преди игра, записвайки дебют за Нюкасъл.

"Свраките" доминираха през първата част, като на три пъти Дуайт Гейл имаше три чудесни възможности да открие резултата, но не успяваше да го направи, тъй като му липсваше точност. В най-добрата ситуация той се опита да прехвърли Льосъл, но топката премина встрани от вратата.

Нюкасъл стигна до ценния гол 10 минути преди края на мача, когато Айосе Перес вкара отблизо, засичайки подаване на Кенеди.

Тази победа изкачи "свраките" до 12-а позиция, като отборът на Рафаел Бенитес вече е на седем точки от зоната на изпадащите. Хъдърсфийлд обаче е само на три пункта над чертата. "Териерите" са без победа в последните им четири мача в Премиър лийг.