Байерн премаза Борусия (Д) в шампионски дух (видео)

Байерн (Мюнхен) съкруши някогашния си конкурент Борусия (Дортмунд) с 6:0 в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата след забележително първо полувреме на “Алианц Арена”, в което паднаха цели пет попадения. Единственият минус за най-великия германски клуб е, че не успя да защити титлата си още тази вечер, защото по-рано през деня вторият в класирането Шалке 04 беше спечелил своя мач срещу Фрайбург (2:0). Така сега баварците ще могат да триумфират след седмица при успех над Аугсбург като гост.

Точни бяха Роберт Левандовски (6', 44', 87'), Хамес Родригес (14'), Томас Мюлер (23') и Франк Рибери (45'). Лева вече има 10 гола в девет мача срещу бившия си клуб.

Това беше четвърти сблъсък между двата клуба този сезон, като Байерн постига четвърта победа - една за Суперкупата на страната след дузпи, една за Купата и две в Бундеслигата.

Тежката загуба не е фатална за Борусия, защото е едва първа в първенство под ръководството на Петер Щьогер, като отборът продължава да е трети в класирането.
Байерн (Мюнхен) - Борусия (Дортмунд) 6:0@@@
Наставникът на домакините Юп Хайнкес отново гласува доверие на опитните Франк Рибери и Ариен Робен. Ветераните се борят за нови договори, като ръководството им обеща да обсъди това с тях през април. И докато Робен не блесна с нещо специално, то Рибери направи своя двубой на сезона и доказа, че все още има какво да даде на баварците.

В защита правеше впечатление отсъствието на Йошуа Кимих, който започна на пейката за сметка на Рафиня. Ето защо се оказа, че мюнхенци са излезли с най-старата си единадесеторка този сезон.

Треньорът на Борусия Петер Щьогер предпочете да остави сред резервите младия Юлиан Вайгъл. Миши Батшуай беше на линия, а при отсъствието на Марко Ройс подкрепа ще трябваше да му оказват Андре Шюрле, Марио Гьотце и Кристиан Пулишич.

И двата тима се хвърлиха здраво в битката и още до 4-ата минута имаше по едно положение и пред двете врати.

Две по-късно Мюлер изведе Левандовски сам срещу Роман Бюрки и полякът заби топката в мрежата. Останаха сериозни съмнения, че имаше засада при подаването, но съдията посочи центъра.

В 9-ата минута отново реферът Бастиан Данкерт беше в центъра на вниманието, след като Франк Рибери вкара отново. Този път обаче беше маркирана засада на французина.

Събитията се редяха едно след друго и в 14-ата нищо не можеше да спаси Дортмунд от втори гол. Този път Хамес беше точен и везните се наклониха в полза на домакините.

Гостите вече бяха сломени и бъркаха постоянно. Така в 23-ата минута Гонсало Кастро загуби топката, след което Хамес изведе Мюлер сам срещу Бюрки за 3:0.

Въпросният Кастро го отнесе, след като наставникът на Борусия го извади още преди изтичането на първия половин час.

"Жълто-черните" вече се бяха предали и изпитваха огромно напрежение дори при елементарни отигравания. Това си пролича при една тяхна атака, при която Шюрле сгреши на вид лесна топка.

В края на полувремето за вестфалци настъпи кошмарът. В 44-ата минута Рибери стигна сам до голлинията и след карамбол топката отново спря в мрежата. Голът беше записан на името на Левандовски, но не е изключено това да бъде коригирано в полза на Рибери, защото последно кълбото се удари в неговото тяло.

Дори обаче това да не се случи, французинът няма за какво да съжалява, защото само секунди след това той вкара за 5:0, при което дойде и почивката.

След това вече не беше толкова интересно. Бъдещият първенец свали темпото, за да съхрани сили за предстоящия мач със Севиля в Шампионската лига, а гостите не смееха да се оголят.

В 67-ата минута Гьотце стреля в гредата зад Свен Улрайх, но ударът му беше малко случаен.

Три минути преди края Мюлер и Кимих заслужиха аплодисменти с двойно подаване, след което последва пас към Левандовски на празна врата и шестият гол беше факт.