Наполи се скъса да пропуска и постигна прекрасен резултат... за Юве (видео)

Отборите на Сасуоло и Наполи завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 30-ия кръг на Серия "А". Така "партенопеи" не успяха да се изкачат временно на челната позиция в класирането и остават на второ място, макар и вече само на точка зад шампиона Ювентус. "Старата госпожа" по-късно тази вечер приема Милан в централния двубой от кръга и при победа ще събере 78 точки. Наполи е със 74. Сасуоло е 16-и и в подреждането с 28 точки.

Наполи тръгна в атака от първия съдийски сигнал и още в 5-ата минута Хосе Кайехон изпрати топката във вратата на домакините с глава, но испанецът бе в положение на засада и попадението бе отменено.

Две минути по-късно Лоренцо Инсиние пропиля златен шанс за гол. Дребничкият нападател бе изведен в наказателното поле на “неровердите” от Жоржиньо и стреля от въздуха, но Андреа Консили изби с крак.

В 22-ата минута тимът на домакините изненада футболистите на Маурицио Сари. Федерико Пелузо отправи чудесен удар с глава, топката се отби от напречната греда и попадна право на крака на Матео Политано, който с безпощадно воле я насочи в мрежата зад Хосе Рейна - 1:0.

Наполи имаше шанс да изравни много бързо, но Инсиние направи втори голям пропуск от началото на срещата. В 26-ата минута Инсиние бе изведен в отлична позиция пред вратата на Консили отляво след дълго подаване, но стреля неточно.

До края на първата част Кайехон направи два пропуска, а в 40-ата минута Инисние за трети път от началото на двубоя пропиля страхотна възможност за гол. След центриране отдясно Инсиние бе изпуснат за пореден път от отбраната на Сасуоло, но не успя да преодолее реагиралия блестящо Консили.

В началото на второто полувреме бе горещо пред вратата на Наполи, но Политано и Доменико Берарди пропуснаха отлични възможности за 2:0 в 50-ата минута. Две минути по-късно Роджерио проби опасно отляво и стреля, но Рейна парира. В 61-ата минута Берарди пропусна още една добра възможност за Сасуоло.

В 68-ата минута резервата на Наполи Аркадиуш Милик се извиси хубаво във въздуха след ицпълнение на ъглов удар, но стреля над напречната греда. В 79-ата минута Милик направи още един пропуск, стреляйки от въздуха право в Консили, но секунди по-късно Наполи най-сетне успя да изравни резултата.

В 80-ата минута Кайехон притисна Роджерио след центриране отляво и бразилецът си отбеляза нелеп автогол - 1:1.

Само три минути след изравнителното попадение Милик бе много близо до това да се превърне в герой за “партенопеи”. Полският нападател пробва акробатичен удар с гръб към вратата и топката кацна върху напречната греда, но не пожела да се озове във вратата.

Финалният щурм на Наполи не даде резултат и неаполитанците загубиха ценни точки в битката за титлата с Ювентус, който изглежда все по-близо до седмо поредно Скудето.