Хебър нанесе първа пролетна загуба на Германея

Поредна победа от началото на шампионата в трета Югозападна футболна лига взе тимът на Хебър, след като надигра в Пазарджик гостуващия Германея с 1:0. Загубата за гостите, които водят люта битка за оцеляване пък беше първа от началото на пролетния полусезон.

Очакванията за корав мач се сбъднаха. Докато бяха по-свежи през първото полувреме гостите се противопоставиха максимално добре на кандидата за втора лига.

Първата възможност за Хебър се откри чак в 27-ата минута, но ударът на Стефан Лачов нямаше необходимата сила и стана лесна плячка за Евгени Спасов. В 33-ата минута включилият се в предни позиции Мартин Сечков стреля отблизо вратата на гостите, но топката мина встрани от рамката.

Крепостта на Германея падна в 69-ата минута. Тогава на огнева позиция изкочи щатният голмайстор на Хебър Стефан Лачов, който с мощен удар намери левия ъгъл на вратата на Евгени Спасов, оставайки стража на гостите без възможност за реакция.

Така след 1:0 над коравия Германея отборът от Пазарджик продължава без грешка от началото на пролетния полусезон.