Свобода (Пещера) победи Марек

Свобода (Пещера) продължава с добрите си игри и победи с 1:0 Марек като гост, въпреки че игра от 25-ата минута с десет души. Червен картон получи защитникът Петър Михов, а единственото попадение вкара Темелко Зайков в 45-ата минута. Той засече подаване на своя брат Димитър.

"Смятам, че изнесохме една добра лекция на домакините. Момчетата изпълниха тактическите си указания, двете линии така добре се местеха, че в продължение на 60 минути домакините от Дупница нямаха удар към нашата врата. Така фактът, че сме с десет души не се отрази изобщо, заяви старши треньорът на Свобода (Пещера) Георги Мечечиев за БТА.

"Нямам претенции за червения картон на нашия състезател, напълно заслужен. Но ние сме аматьори и да си изпуснем нервите не е такава драма. Имам обаче претенции, че съдията не показа същият критерий спрямо домакините. Еньо Кръстовчев от Марек също удари наш човек без топка, но съдията се направи на невидял и не реагира, заяви още Мечечиев.

"Специално искам да похваля Явор Въндев, който е истински лидер на отбора. Той помага както с опита си, така и със самочувствието, което дава на отбора. А също така е пример за професионализъм, завърши младият старши треньор на пещерци.

Иначе в тази Трета лига дистанцията на върха се скъси, след като ЦСКА 1948 не успя да спечели като гост на Септември (Симитли) и трябваше да се задоволи с 0:0. Преследвачите от Хебър с труд и мъка измъкнаха 1:0 от застрашения от изпадане Германея (Сапарева Баня) и има 55 точки, на 3 след ЦСКА 1948. Трети е Вихрен (Сандански) с 47.