"Орлите" се измъчиха, но после полетяха

Отборът на Лацио разгроми с 6:2 последния Беневенто на "Олимпико" в мач от 30-ия кръг на Серия "А.

Съставът на Симоне Индзаги обаче доста се изпоти срещу "джалоросите", които въпреки че от 7-ата минута играха с човек по-малко, водеха с 2:1 до 60-ата минута. Вратарят Кристиaн Пуджони беше изгонен в самото начало за игра с ръка извън наказателното поле, като 25 000 тифози очакваха лесна победа. Още повече, след като Чиро Имобиле даде аванс в 19-ата минута.

Данило Каталди изравни след страхотно изпълнение на фаул в 23-ата минута, а Гилерме донесе пълен обрат в 53-ата минута, като вкара за втори път през сезона на "Олимпико".

Фелипе Кайседо в 60-ата минута изравни, а Стефан де Фрай донесе пълен обрат за домакините в 66-ата минута. Веднага след това резервният вратар Алберто Бриньоли подаде топката на Имобиле, който вкара за 4:2 в 68-ата минута, като довърши Беневенто. Голът беше под номер 100 за италианския национал, който има вече 26 попадения в калчото, където е лидер при стрелците.

Лукаш Лейва в 83-ата и Луис Алберто от дузпа в последната минута довършиха гостите, като зарадваха тифозите на "орлите" за Великден, който на Апенините ще бъде празнуван утре.

Лациалите прекъснаха серията си от три поредни мача без успех в калчото. "Бианкочелестите" имат актив от 57 точки, като заема пето място в калчо. Третият Рома има само три точки преднина, докато новаците останаха на дъното в елита с едва 10 точки.